Zaginęły w Meksyku. Makabryczne odkrycie

W okolicach miasta Celaya w Meksyku policja znalazła zwęglone zwłoki sześciu zaginionych kobiet. Prokurator Carlos Zmarripa przekazał, że zatrzymano w tej sprawie podejrzanych. Posiadali przy sobie broń i narkotyki.

Zaginęły w Meksyku. Makabryczne odkrycie
W Meksyku znaleziono zwłoki sześciu kobiet. Twitter/Adobe Stock (Twitter)

W środkowym Meksyku w okolicach miasta Celaya doszło do mrożącego krew w żyłach odkrycia. Policja trafiła na zwęglone zwłoki sześciu kobiet.

Znaleziono zwłoki zaginionych kobiet

Obecnie trwa identyfikacja kobiet. Wiadomo już, że pięć z nich było zaginionych, z kolei szósta ofiara to również poszukiwana kobieta. Zgłoszenie dot. zaginięcia wpłynęło 7 marca. 

Kobiety miały od 19 do 48 lat. Ich zwłoki oddalone były o 30 km od miasta Caleya. Tam też widziano je ostatni raz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To wyraz pogardy". Schetyna komentuje "aferę mięsną"

Miasta Caleya znajduje się w stanie Guanajuato, gdzie przestępstwa tego typu zdarzają się stosunkowo często. Od wielu lat jest to arena krwawych starć między meksykańskimi kartelami Santa Rosa de Lima i Jalisco New Generation Cartel.

Grupy przestępcze walczą o wpływy i zyski z handlu narkotykami czy kradzionym paliwem.

Jak powiadomił prokurator zajmujący się sprawą Carlos Zamarripa, zatrzymano powiązanych z przestępstwem sześciu podejrzanych. Posiadali oni broń i narkotyki. Śledczy próbują ustalić, jaki był motyw i przebieg zdarzeń.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Meksykańskie kartele

Wiele terenów Meksyku do dziś uchodzi za bardzo niebezpieczne. Króluje tam przemoc i często dochodzi do rozlewu krwi. Tylko w 2022 roku zanotowano w Meksyku ok. 31 936 zabójstw, z czego ok. 3754 ofiar stanowią kobiety. 

Mówi się, że meksykańskie kartele stanowią państwo w państwie. Mają wpływ na lokalne władze i posiadają własne siły zbrojne. 

Z początku skala działalności meksykańskiego biznesu narkotykowego nie była tak duża. To, co napędziło masową produkcję, to pojawienie się popytu w latach 70. i 80. XX wieku. Narodziły się kartele, za które w głównej mierze odpowiedzialny był Miguel Angel Felix Gallardo, były funkcjonariusz meksykańskiej policji. 

Miguel Angel Felix Gallardo stworzył Guadalajara Cartel. Został jednak aresztowany, przez co trudno mu było utrzymać cały interes. Doszło rozłamu i zaczęły powstawać coraz to nowsze kartele. 

Autor: ACZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić