Zamach w Kabulu. W dwóch eksplozjach zginęło kilkanaście osób

6

Do prawdopodobnie dwóch wybuchów doszło poza terenem lotniska w stolicy Afganistanu. Jak informują talibowie, zginęło co najmniej 13 osób, w tym dzieci. Agencja Reutersa informuje, powołując się na przedstawiciela władz USA, że eksplozje były dziełem zamachowców samobójców.

Zamach w Kabulu. W dwóch eksplozjach zginęło kilkanaście osób
W dwóch eksplozjach zginęło co najmniej kilkanaście osób. (Twitter.com, GB News)

W czwartek w okolicach lotniska w Kabulu doszło do dwóch eksplozji, w których zginęło co najmniej kilkanaście osób. Jeszcze kilka godzin wcześniej wywiad USA i Wielkiej Brytanii ostrzegał przed ewentualnymi zamachami w Afganistanie.

Dwa wybuchy w Kabulu

Dokładne okoliczności i przebieg zamachu nie jest jeszcze znany. W mediach pojawiły się doniesienia o strzelaninie, do której doszło już po eksplozjach. Udostępniono dziesiątki materiałów, na których rzekomo widać moment wybuchu.

Czytaj także: Talibowie mówią "nie". Dramatyczne wieści ws. ewakuacji z Afganistanu

Na chwilę obecną mówi się o 15 ofiarach, jednak prawdopodobnie jest ich więcej. Dziesiątki rannych są na bieżąco opatrywane i przewożone do szpitali. W wyniku wybuchu rannych zostało 3 amerykańskich marines.

Możemy potwierdzić, że eksplozja w Abbey Gate była wynikiem złożonego ataku, który spowodował wiele ofiar wśród Amerykanów i cywilów. Możemy również potwierdzić co najmniej jedną inną eksplozję w lub w pobliżu hotelu Baron, w niewielkiej odległości od Abbey Gate. Będziemy kontynuować aktualizację - napisał John Kirby.

Był to prawdopodobnie zamach samobójczy. Amerykański portal Politico przekazał, że zamachowiec pochodził z dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS). Tej informacji jednak jeszcze nikt nie potwierdził.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Dramatyczna relacja z Afganistanu. "To są ludzie, którzy uciekli z piekła"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić