Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Zamach w Kabulu. W dwóch eksplozjach zginęło kilkanaście osób

4
Podziel się

Do prawdopodobnie dwóch wybuchów doszło poza terenem lotniska w stolicy Afganistanu. Jak informują talibowie, zginęło co najmniej 13 osób, w tym dzieci. Agencja Reutersa informuje, powołując się na przedstawiciela władz USA, że eksplozje były dziełem zamachowców samobójców.

Zamach w Kabulu. W dwóch eksplozjach zginęło kilkanaście osób
W dwóch eksplozjach zginęło co najmniej kilkanaście osób. (Twitter.com, GB News)
bETXlwgR

W czwartek w okolicach lotniska w Kabulu doszło do dwóch eksplozji, w których zginęło co najmniej kilkanaście osób. Jeszcze kilka godzin wcześniej wywiad USA i Wielkiej Brytanii ostrzegał przed ewentualnymi zamachami w Afganistanie.

Dwa wybuchy w Kabulu

Dokładne okoliczności i przebieg zamachu nie jest jeszcze znany. W mediach pojawiły się doniesienia o strzelaninie, do której doszło już po eksplozjach. Udostępniono dziesiątki materiałów, na których rzekomo widać moment wybuchu.

Czytaj także: Talibowie mówią "nie". Dramatyczne wieści ws. ewakuacji z Afganistanu

bETXlwgT

Na chwilę obecną mówi się o 15 ofiarach, jednak prawdopodobnie jest ich więcej. Dziesiątki rannych są na bieżąco opatrywane i przewożone do szpitali. W wyniku wybuchu rannych zostało 3 amerykańskich marines.

Możemy potwierdzić, że eksplozja w Abbey Gate była wynikiem złożonego ataku, który spowodował wiele ofiar wśród Amerykanów i cywilów. Możemy również potwierdzić co najmniej jedną inną eksplozję w lub w pobliżu hotelu Baron, w niewielkiej odległości od Abbey Gate. Będziemy kontynuować aktualizację - napisał John Kirby.
bETXlwgZ

Był to prawdopodobnie zamach samobójczy. Amerykański portal Politico przekazał, że zamachowiec pochodził z dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS). Tej informacji jednak jeszcze nikt nie potwierdził.

Zobacz także: Dramatyczna relacja z Afganistanu. "To są ludzie, którzy uciekli z piekła"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETXlwhu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Akulamatara🧕
3 miesiące temu
👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️👳‍♂️
Dorcia
3 miesiące temu
Przecież to wojna domowa nich się tłuką jednego chorego państwa będzie mniej. Mój syn miesza na stancji z żoną i małym dzieckiem nie stać mnie żeby im pomuc kupić mieszkanie. A sponsorować jakiś uchodźców. My jak jedziemy za granicę to zapieprzamy, a oni chandluja narkotykami i gwalca i mordują
Katana
3 miesiące temu
Jest tylko i wyłącznie dwie opcje by uleczyć to dzikie ścierwo. Albo bomba atomowa co najmniej 20 megaton, albo 6 tysięcy lat dalszej ewolucji, by ta dzicz dojrzała do właściwej egzystencji.
bETXlwhv
mis16181648
3 miesiące temu
Przejęli władzę i nadal się samobójczo wysadzają? To jakiś ich sport?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić