Zamykają targowisko. Sprzedawcy idą na bruk. "Mam jeść sukienki?"

50

Jeszcze w czerwcu sprzedawcy z targowiska w Lublinie przy ulicy Ruskiej zapłacili placowe, a od lipca nie mają wstępu na teren, gdzie prowadzili swoje interesy. - I co, teraz mam jeść sukienki? - pyta jedna z właścicielek stoiska odzieżowego.

Zamykają targowisko. Sprzedawcy idą na bruk. "Mam jeść sukienki?"
Zamykają targowisko. Sprzedawcy idą na bruk (Pexels)

Był targ, nie ma targu, a oszołomieni sprzedawcy z Lublina z dnia na dzień tracą pracę. Wszystko przez decyzję zarządu województwa lubelskiego, który z początkiem lipca postanowił zamknąć plac targowy przy ulicy Ruskiej.

Sprawę opisują dziennikarze Kuriera Lubelskiego, którzy w pierwszych dniach lipca spotkali się z właścicielami stoisk. Handlarze twierdzą, że decyzja o zamknięciu placu jest dla nich zaskoczeniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Restrykcje w sklepach. Sprawdziliśmy, co dzieje się na targach

Jedna ze sprzedawczyń w rozmowie z Kurierem Lubelskim przyznaje, że jeszcze w poniedziałek spodziewała się nowej dostawy sukienek na handel, tymczasem już w weekend nie udało jej się wejść na teren targowiska, bo to, decyzją władz wojewódzkich zostało zamknięte.

Dlaczego nikt nam nie powiedział, kiedy poszliśmy płacić "rezerwację" 10-tego czerwca, że możemy tu być tylko do końca miesiąca? - pyta inna handlarka cytowana przez lokalny dziennik.

Co na to urzędnicy? W wydanym specjalnie oświadczeniu tłumaczą, że targ przy ul. Ruskiej funkcjonuje w sposób bezumowny już od początku roku, a placowe płacone przez handlarzy są poniżej wartości rynkowej wynajmowanych pod biznes miejsc.

Tymczasem sprzedawcy twierdzą, że była zgoda władz na bezumowne korzystanie i jeszcze w czerwcu płacili za rezerwację stoisk, nie wiedząc, że te zostaną tak szybko zlikwidowane.

Sprzedawcy nie zgadzają się z zarządem województwa także w innych kwestiach, jak choćby w kwestii propozycji zastępczych lokali. Urzędnicy twierdzą, że taka propozycja padła z ich strony i nieopodal czekają na nich zastępcze miejsca na prowadzenie działalności.

Ale sprzedawcy temu przeczą. Nie wykluczają też skierowania sprawy do sądu. Nieoficjalnie mówi się, że teren po uprzątnięciu targowiska przeznaczony zostanie pod inwestycje.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić