o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Zdewastowali pomnik papieża Jana Pawła II. Radny zawiadomi prokuraturę

6
Podziel się

Nieustaleni jak dotąd sprawcy zdewastowali pomnik Jana Pawła II w Szczecinie. Jak informuje szczeciński radny, w tej sprawie będzie złożone zawiadomienie do prokuratury.

Zdewastowali pomnik papieża Jana Pawła II. Radny zawiadomi prokuraturę
Nieustaleni jak dotąd sprawcy zdewastowali pomnik Jana Pawła II w Szczecinie. (Facebook)
bEgPIexx

W poniedziałek oblano czerwoną farbą pomnik papieża Jana Pawła II mieszczący się na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Pomnik upamiętnia wizytę papieża Polaka w tym miejscu 11 czerwca 1987 roku.

Dziś w Szczecinie zdewastowano Pomnik Św. Jana Pawła II. Symboliczne, że zamazano napis: „Rodzina silna Bogiem, kraj silny rodziną” - napisał w mediach społecznościowych szczeciński radny Dariusz Matecki.
bEgPIexz

Jako pierwsi informacje o zdewastowaniu pomnika papieża przekazali w mediach społecznościowych aktywiści ze "Stop Bzdurom" - kolektywu kojarzonego ze społecznością LGBT.

Szczeciński radny wraz z przedstawicielami stowarzyszenia Fidei Defensor wyczyścili już pomnik. Matecki zapowiada, że złożony zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w celu ustalenia sprawców aktu wandalizmu.

bEgPIexF
Dziś w nocy zdewastowano Pomnik Św. Jana Pawła II. Napis już zmazaliśmy, na miejscu jest już policja i przedstawiciele Stowarzyszenia Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor. Będzie złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - oświadczył Matecki.
Zobacz także: Strajk Kobiet w Warszawie. Otoczony pomnik. "Władza się boi"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgPIeya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Tu Skawina!!!
5 miesięcy temu
Polacy na szczęście przestali bać się "religijnych bałwanów, chochołów, figur i pomników. Rzeczy po prostu używają a nie czczą.
Polska Polka
5 miesięcy temu
Polacy tak czy inaczej stają się racjonalistami. Policja i prokuratura nie obronią katolickiej mitologii. Nauka i wiedza i tak zatriumfuje. Widać to w czasie pandemii - potrzebna nam jest medycyna a nie religijne urojenia.
Niemoc
5 miesięcy temu
Jak podejść do sprawy . Kim są ludzie którzy to zrobili, to jest początek czegoś niezrozumiałego.czy media są temu winne...????
bEgPIeyb
,,,,,,
5 miesięcy temu
Nad Włodzimierzem w Nowej Hucie tez sie znecano
Jolmma
5 miesięcy temu
Miranda
Apis
5 miesięcy temu
Niestety,,, pomniki stawiano i obalano,,, A czyny, także te niechlubne w tym pomagają,,,
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić