Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Zdjęcie z Katowic. Ludzie patrzą na auto i nie wierzą

269

Katowice żyją aferą parkingową. W sieci pojawiły się zdjęcia samochodu, który pierwotnie miał być "osłupkowany" przez pracowników MZUiM. Jak się potem okazało, auto zostało zaparkowane przez zawodowego kierowcę między słupkiem i chodnikiem. Fotografie robią wrażenie, ale to nie umiejętności kierowcy są głównym wątkiem w tej historii.

Zdjęcie z Katowic. Ludzie patrzą na auto i nie wierzą
Kierowca zaparkował auto między chodnikiem i słupkiem (Facebook.com, Prowokator)

Parkowanie w Katowicach weszło na nowy, wyższy poziom. Na profilu "Prowokator" opublikowano zdjęcia samochodu, który wedle prowadzącego fanpejdż miał być "osłupkowany" na ul. Barbary przez pracowników Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. Prawda okazała się zupełnie inna.

Dostaliśmy te zdjęcia w niedzielę, auto stało zaparkowane. Wiedzieliśmy, że wcześniej stawiano tam słupki. Z fotografii wynikało, że auto zostało "osłupkowane". Wiemy, że te prace są prowadzone po partyzancku. Nie było o nich jakiejkolwiek informacji - mówi nam pan Bartosz, prowadzący profil "Prowokator".

Jak jednak wynika ze zdjęć katowickich urzędników, które pojawiły się w komentarzach pod postem, słupki były stawiane zanim jeszcze pojawił się tam pojazd. Auto zaparkowano już po ich postawieniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Pan Adam jest kierowcą zawodowym kierowcą. Zaparkował w tym miejscu swoje auto na styk. To było niezwykle trudne. Samochód kołami opierał się o chodnik, był w minimalnej odległości od słupka - relacjonuje w rozmowie z o2.pl pan Bartosz.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Katowice miastem parkingowych absurdów?

Zdaniem pana Bartosza działania katowickich urzędników nie są zbyt dobrze przemyślane. Jak podkreśla, pan Adam pokazał, że stawianie słupków w taki sposób i w takich miejscach jest nieskuteczne. Krytycznie wypowiada się o "polityce parkingowej" w Katowicach.

Wjechał wprost pod pociąg. Wszystko nagrały kamery monitoringu

Jej celem jest usunięcie z centrum miasta około dwóch tysięcy miejsc. Jest to związane z nowymi przepisami. Magistrat postawił już las metalowych słupków w centrum miasta, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.

W związku z likwidacją miejsc parkingowych miasto postanowiło dopuścić do parkowania w miejscach, gdzie do tej pory był zakaz. Tak jest pod wiaduktem na ul. Francuskiej, gdzie wyznaczono miejsca dla samochodów, a chodnika dla pieszych pozostało już niewiele - mówi nam "Prowokator".

Dodaje, że jego zdaniem likwidowane miejsca parkingowe powinny służyć mieszkańcom - jako zielone skwerki lub na przykład stojaki na rowery. Obecnie nie da się tej przestrzeni "odzyskać" dla mieszkańców.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić