Zjechał na bok żeby porozmawiać. Oto za co dostał mandat

17
Podziel się:

Kierowca z Trójmiasta dostał mandat za nieopłacone parkowanie. Jak twierdzi mężczyzna, wcale nie parkował, a jedynie zatrzymał się na chwilę, by odebrać telefon. Urzędnicy są jednak bezlitośni i nie uznają tłumaczenia kierowcy.

Zjechał na bok żeby porozmawiać. Oto za co dostał mandat
Zjechał na bok żeby porozmawiać. Oto za co dostał mandat (Pixabay)

Kontrolerzy przyłapali mężczyznę na braku biletu parkingowego. Mieszkaniec Trójmiasta zatrzymał się, by porozmawiać przez telefon i dał się złapać.

Jak informuje serwis Trójmiasto.pl, jeden z czytelników narzeka na mandat, który otrzymał za chwilowy postój. - Dostałem mandat za nieopłacone parkowanie, bo zjechałem na chwilę, żeby odebrać telefon - cytuje mężczyznę lokalny serwis.

Mężczyzna miał rozmawiać przez telefon dosłownie chwilę. Specjalnie zjechał na prawo żeby odebrać i porozmawiać. - Było ciemno, nie chciałem prowadzić rozproszony ani tym bardziej blokować przejazdu - zapewnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zastawili mu auto. Wyjechał po mistrzowsku

Zatrzymał się na rozmowę. Uchwyciła go kontrola

Sytuacja miała miejsce na początku roku. Mężczyzna został złapany przez e-patrol. W pobliżu nie było kontrolera.

W Gdyni zrezygnowano bowiem z papierowych mandatów. Mieszkaniec Trójmiasta dowiedział się o niezapłaconym mandacie po kilku miesiącach. Dostał upomnienie.

Urzędnicy zaznaczają, że stanie w strefie płatnego parkowania z włączonym silnikiem to także parkowanie. Zwracają też uwagę na nowość, czyli brak papierowych mandatów, a jedynie listowne przypomnienia.

Trzeba więc mieć się na baczności i regularnie sprawdzać, czy nie ma się do zapłaty zaległości. Kolejnym aspektem, na który zwracają uwagę urzędnicy, jest parkowanie z włączonym silnikiem. Przez dłuższy czas taki postój również jest łamaniem prawa.

Według mnie nie było to parkowanie, ale krótki postój. Widać zresztą nawet na zdjęciach, że świecą się światła stop, a silnik jest włączony - twierdzi czytelnik serwisu Trójmiasto.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić