o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Znaleźli coś w Wuhan. Wiadomość obiegła świat

90
Podziel się

Trwa dochodzenie ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na temat początków pandemii COVID-19 w Wuhan. Z ich najnowszych ustaleń wynika, że koronawirus mógł pojawić się w Chinach wcześniej, niż jeszcze do niedawna sądzono. Mowa o kilku miesiącach różnicy.

Znaleźli coś w Wuhan. Wiadomość obiegła świat
Peter Ben Embarek, jeden z ekspertów WHO prowadzących śledztwo w Wuhan. (PAP)
bEJruSJh

Wuhan w środkowych Chinach jest miastem, w którym stwierdzono pierwsze przypadki COVID-19. Za początek pandemii uznaje się datę 8 grudnia 2019 roku, czyli dzień, gdy schorzenie zdiagnozowano u pierwszego pacjenta. Eksperci WHO uważają jednak, że do zakażeń mogło dojść znacznie wcześniej.

Koronawirus – początek pandemii COVID-19 w Wuhan

Jak podaje Wall Street Journal, dowody za innym scenariuszem pandemii zostały zebrane w trakcie czterotygodniowego dochodzenia ekspertów WHO. Okazało się, że około dwóch miesięcy przed oficjalnym wybuchem pandemii do szpitali zaczęto przyjmować pacjentów, którzy wykazywali objawy podobne do COVID-19.

bEJruSJj

Naukowy reprezentujący Światową Organizację Zdrowia chcieliby potwierdzić teorię o wcześniejszym wybuchu pandemii. Domagają się więc przebadania pod tym kątem próbek krwi, które w analogicznym okresie zostały pobrane od członków populacji Wuhan.

bEJruSJp

Na rozwianie swoich wątpliwości eksperci WHO będą musieli jednak poczekać. Na razie chińscy urzędnicy nie wyrazili zgody, argumentując, że jest za wcześniej na przeprowadzenie podobnych testów. Jednak zdaniem naukowców w rzeczywistości Chińczycy obawiają się, że ze względu na upływ czasu próbki nie zawierają już przeciwciał i stąd wynika odmowa.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus, a klimatyzacja. Nowe dane na temat rozprzestrzeniania się choroby
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJruSJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(90)
Lepper
8 miesięcy temu
Nic nowego nie napisali . My to wiemy bez ekspertów .
MB90000
8 miesięcy temu
Podobno uczelnie zamykali już na początku listopada
Dziad
8 miesięcy temu
Jakie to ma znaczenie kiedy i gdzie? Moze byscie zbadali jak się od tego uwolnić. Próbujecie wszystko na chińczyków z rzucić, a to ten pan od,, okienek"za tym stoi.
bEJruSJL
Gregor 66
8 miesięcy temu
Tak szczerze to wiemy tyle co ktoś napiszę a ile wtym prawdy cieszko stwierdzić ale widocznie tak musi być i my nie mamy nato żadnego wpływu
Gregor 66
8 miesięcy temu
Tak naprawdę to wiemy tyle co ktoś napiszę i my nie mamy nato żadnego wpływu widocznie tak musi być
???
8 miesięcy temu
Prawda jest tylko jedna. Czas pokaże kto przy tym manipulował oprócz Chin.
Tomasz
8 miesięcy temu
No dobra, ale co to zmienia w obecnej sytuacji?
POwcy
8 miesięcy temu
covida w głowach mają
ten
8 miesięcy temu
POrtal sieje propagande i nienawiść
ten
8 miesięcy temu
POrtal sieje propagande i nienawiść
ten
8 miesięcy temu
POrtal sieje propagande i nienawiść
Tomi
8 miesięcy temu
Wirus odzwierzęcy pojawia się w mieście, w którym znajduje się największe laboratorium wirusologiczne w Azji... przez przypadek. Albo uciekł Chińczykom albo ruscy go tam podrzucili żeby zwalić winę na kitajców.
Lopok
8 miesięcy temu
Urzędnicy nie wyrazili zgody bo muszą mieć czas na zniszczenie dokumentacji medycznej i sfabrykowanie nowej. Czy ktoś Chińczykom jeszcze wierzy?
bEJruSJD
Obiektywny
8 miesięcy temu
Raz.W Wuhan mieści się laboratorium firmy farmaceutycznej Pfizer. Dwa.We Włoszech próbki pacjentów badanych w czerwcu 2019 pod kątem raka płuc,w powtórnym badaniu wykazały obecność korona wirusa. Trzy.Badania laboratoryjne z kanalizacji w Hiszpanii,we wrześniu 2019 wykazały obecność białka tegoż wirusa w ludzkich odchodach. Pozostawiam to do przemyślenia.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić