o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Źródła COVID-19. Boris Johnson o "obłąkanych" chińskich praktykach

7
Podziel się

Boris Johnson podczas przemówienia na szczycie One Planet Summit krytykował korzystanie z chińskiej medycyny i obwiniał "obłąkaną" praktykę zbierania łusek ze zwierząt zwanych łuskowcami za wywołanie koronawirusa.

Źródła COVID-19. Boris Johnson o "obłąkanych" chińskich praktykach
Boris Johnson podczas przemówienia na szczycie One Planet Summit. (PAP)
bEsmtkdN

Boris Johnson za początek pandemii koronawirusa obwinia "obłąkaną" formę tradycyjnej medycyny chińskiej. W przemówieniu na szczycie One Planet Summit premier powiedział, że wirus pojawił się z powodu "braku równowagi w relacjach człowieka ze światem przyrody".

Premier Wielkiej Brytanii twierdzi, że koronawirus "pochodzi od nietoperzy lub łuskowców". Łuskowce to stworzenia przypominające mrówkojady, całe pokryte łuskami, które można znaleźć w Azji i są stosowane w medycynie chińskiej.

bEsmtkdP

Boris Johnson skrytykował "obłąkaną" tradycję stosowania łusek z łuskowców w medycynie chińskiej. Podkreślił, że nie ma dowodów na to, że praktyki przynoszą jakiekolwiek korzyści zdrowotne.

Nie zapominajcie, że pandemia koronawirusa była wynikiem braku równowagi w relacjach człowieka ze światem przyrody. Podobnie jak pierwotna zaraza, która nawiedziła Greków… jest to choroba odzwierzęca. Pochodzi od nietoperzy lub łuskowców, wzięła się z obłąkanego przekonania, że ​​jeśli zmielisz łuski łuskowca, to w jakiś sposób staniesz się silniejszy lub cokolwiek to jest, w co wierzą ludzie. Pochodzi z tego zderzenia ludzkości ze światem przyrody i musimy to powstrzymać - mówił Johnson na szczycie.
bEsmtkdV

Chiny odrzuciły we wtorek uwagi premiera. Rzecznik MSZ Zhao Lijian powiedział, że "nie ma miejsca na spekulacje". Koronawirus został po raz pierwszy zidentyfikowany w Wuhan w Chinach w grudniu 2019 r.

Chociaż uważa się, że koronawirus po raz pierwszy pojawił się na targu, gdzie sprzedawano żywe zwierzęta w Wuhan, naukowcy wciąż jednak badają jego dokładne pochodzenie.

Naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mają w czwartek odwiedzić Chiny w ramach śledztwa w sprawie przyczyny wybuchu pandemii. Wcześniej Chiny niechętnie akceptowały wizyty specjalistów WHO.

bEsmtkdW
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Horban byłby skłonny poprzeć pomysł obowiązkowych szczepień
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsmtkeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
HenieQ
7 miesięcy temu
brawo Panie Johnson.
sekretarka
7 miesięcy temu
wierzysz mi nie stosuje metod takich bo to nie tak jak myślisz po obejrzeniu całego filmu jest gotowy wie co widzi i słyszy...
zeszyt
7 miesięcy temu
posiadam ustawienia jak każda instytucja finansowa... po hisorię
bEsmtker
Aligator *
7 miesięcy temu
w myśl myśli, bo to nie tak jak myślisz jak myślisz na ile wyceniono szanse i czym się kierowały osoby wyceniające... - na własnym przykładzie niżej się nie da...
z o.o*
7 miesięcy temu
jako tako nie ma znaczenia teraz czy jutro - + = 0
zeszyt
7 miesięcy temu
jeżeli nie potrafisz czegoś wytłumaczyć mówiąc, że nie da się tego wytłumaczyć to po co pisać coś takiego w celu uzyzskania numerów potrzebnych mi do pink
Stefan
7 miesięcy temu
Ma rację ta cała pandemia to robota Chin Rockefellerów i Geitsów 10 lat temu już to zaplanowali a świat realizuje teraz ich scenariusze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić