Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Będziecie w szoku, czego zażądała 64-latka za opiekę nad wnuczką. Niania to pikuś

170

Rodzice w dzisiejszych czasach mają naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Połączenie kariery i sukcesu zawodowego z posiadaniem rodziny może być dla niektórych nie lada gratką. W takich sytuacjach pomocna jest niania. Często jest to jednak zbyt duży wydatek, a czasy przecież nie rozpieszczają. Okazuje się jednak, że sposób dawnych pokoleń, czyli zostawienie dziecka pod okiem babci dzisiaj może nie wchodzić w rachunek.

Będziecie w szoku, czego zażądała 64-latka za opiekę nad wnuczką. Niania to pikuś
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Kiedyś, gdy rodzice szli do pracy, by zapewnić swoim dzieciom przyszłość, często z pomocą przychodziły babcie. To one odpowiedzialne były za spędzanie czasu z maluchami.

Babcia droższa niż niania

Jak się jednak okazuje, ta zasada powoli wymiera, a rodzice, którzy nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na zostawienie dziecka pod okiem niani, mają spory problem.

Pewna kobieta poprosiła swoją mamę o pomoc przy opiece nad jej córeczką. 64-latka jednak uznała, że zajmowanie się dziewczynką przypominałoby zwykłą pracę "na etacie" z nadgodzinami.

Wyceniła więc swoje "usługi". Ogłosiła, że oczekuje zapłaty o wysokości 20 dolarów (około 86 złotych) za godzinę. Ewentualne spóźnienia w odbiorze dziecka wiązałyby się z kolejnymi kosztami.

To jednak nie wszystko. 29-letnia córka kobiety przed oddaniem dziecka w ręce babci musi zaopatrzyć je w jedzenie, fotelik samochodowy, wózek i zabawki.

Choć kobieta i jej mąż są aktywni zawodowo, nie stać ich było na spełnienie wygórowanych żądań seniorki. Postanowiła poszukać rozwiązania w sieci. Pod jej postem wywiązała się dyskusja, a kobieta stwierdziła, że odda dziecko do żłobka dla niemowląt, bo jest to najkorzystniejsza finansowo opcja.

Jak sądzicie, seniorka postąpiła słusznie? W końcu opieka nad dzieckiem to ciężka psychicznie i fizycznie praca. Ale z drugiej strony lekka pomoc córce powinna aż tyle kosztować?

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić