Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
APS
|

Halina Żytkowiak była drugą żoną Krzysztofa Krawczyka. Małżeństwo przerwał skandal

29
Podziel się

Historia Haliny Żytkowiak przypomina scenariusz filmu. Piękna blondynka robiła w latach 60. zawrotną karierę. Wokalistka zmarła jednak w zapomnieniu. Dlaczego?

Halina Żytkowiak była drugą żoną Krzysztofa Krawczyka. Małżeństwo przerwał skandal
Krzysztof Krawczyk (East News)
bEUvwrhN

Halina Żytkowiak w 1969 rozpoczęła występy w grupie "Trubadurzy" i tak poznała swojego przyszłego męża, bożyszcze kobiet, Krzysztofa Krawczyka. Piosenkarka szybko zawróciła w głowie słynącemu ze słabości do kobiet wokaliście.

Na miejsce Ryśka Poznakowskiego (...) przyjęliśmy dziewczynę, która była solistką Amazonek. Była ładną blondynką, a na scenie zachowywała się jak czarna dziewczyna. Nie wiedziałem, kiedy zaczynaliśmy współpracę, że do zespołu dołączyła moja przyszła żona - wspomina pierwsze spotkanie z Haliną Żytkowiak Krzysztof Krawczyk w książce "Życie jak wino".

Halina miała duży wpływ na męża, a także chrapkę na karierę międzynarodową, dlatego, gdy zauważyła, że Krzysztof jest kochany w Stanach Zjednoczonych, zasugerowała mu odejście z zespołu i rozpoczęcie działalności solowej. Kobieta była wówczas w ciąży, więc artyście doszły dodatkowe wydatki na utrzymanie rodziny, co ostatecznie zaważyło na decyzji odejścia z “Trubadurów”.

bEUvwrhP

Amerykański sen okazał się dla Krzysztofa Krawczyka koszmarem

Wyjazd do USA miał scementować młodą rodzinę, jednak okazał się być początkiem jej końca. "Zostałem przez Halinę zdradzony" - przyznał Krzysztof Krawczyk po latach w rozmowie z "Super Expressem". To musiał być cios dla gwiazdora, który dotąd sam nie grzeszył wiernością.

Małżeństwo skończył się fiaskiem, jednak wokalistka zdecydowała się zostać za oceanem i próbować ratować swoją karierę. Zdawała sobie sprawę, że w Polsce zawsze będzie tylko “żoną Krzysztofa”. Los nie był jednak dla niej łaskawy i, mimo wylansowania dwóch przebojów "Jestem tylko dziewczyną" i "Nie znam ciebie", nie udało jej się zagościć na scenie na dłużej.

bEUvwrhV
Zobacz także: Halina Żytkowiak - Spróbuj sam

“Wciąż nie mogę sobie darować, że się z nią nie pożegnałem”

Halina postanowiła nie wracać do Polski i po długiej i ciężkiej chorobie zmarła w Los Angeles, w wieku 63 lat. Od tej dramatycznej wiadomości minęło już 10 lat, ale Krzysztof Krawczyk nadal wyrzuca sobie, że nie udało mu się pożegnać z byłą żoną, gdy kilka miesięcy przed jej śmiercią koncertował w USA. Nie znalazł dla niej czasu również, gdy ona gościła w Polsce.

bEUvwrhW

Polska piosenkarka zmarła w całkowitym zapomnieniu, a na jej pogrzebie zabrakło byłego męża i syna.

Zobacz także: Zaświadczenie od psychiatry ratunkiem dla kobiet po wyroku TK? "Nie wszyscy mamy w sobie gotowość do heroizmu"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvwriq
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(29)
Nika
8 miesięcy temu
A czego ona oczekiwała lafirynda jedna rozwaliła małżeństwo potem zdradziła,synem sie nie umiała opiekowaca, śpiewać nie umiala żadna z niej piosenkarka!!!!
Alraw
8 miesięcy temu
Kiedy beatyfikują Krawczyka?
terka
8 miesięcy temu
co was obchodzi cudze zycie,to byla jego sprawa
bEUvwrir
iza
8 miesięcy temu
Teraz pozostanie walka o majątek
157157
9 miesięcy temu
Nic straconego, jeszcze ma szansę odwiedzać jej grób.
Xxx
9 miesięcy temu
Lubię słuchać Pana Krawczyka ale to ma się nijak do tego że wyrzucił że swego życia syna. Odnoszę wrażenie że jest pod wielkim wpływem żony. Adopcja jej siostrzenic a olanie własnego dziecka (które ma problemy zdrowotne z winy tatusia) to nie najlepiej świadczy o zagorzałym modlącym .Ale hipokryzja ma wiele oblicz. Człowiek który nie jest symbolem cnót wszelakich raptem u schyłku życia stał się dewotem ale jego" skrucha i miłosierdzie" nie idzie w parze z czynami. To nie Pan Cwynar ma pomagać Krzysztofowi juniorowi ale ojciec. Bez względu na to co robi i mówi żona Pana Krawczyka. Ale to taka dwulicowość katolików. Z jednej strony obwieszony różańcami a z drugiej zawzięty i właśnie niemiłosierny.Jego syn nie na ani matki ani w zasadzie ojca. Więcej uwagi Pan Krawczyk poświęcił siostrzenicom żony niż synowi. Jemu samemu zyczę zdrowia ale dobrze byłoby aby ten czas zagrożenia życia i odosobnienia od żony spożytkował na rachunek sumienia pod kontem własnego syna. A o zmarłych albo mówi się dobrze albo milczy. W tym przypadku mając wiele samemu na sumieniu lepiej milczeć
Pelek
10 miesięcy temu
Z tego co kojarzę to była pierwsza żona Krawczyka bo druga to Ewa z którą się rozszedl a potem wrócili do siebie i są do dziś.
ada
10 miesięcy temu
Czy on też dostał rozwód kościelny, bo ostatno jest taki wierzący.
Laura
10 miesięcy temu
Co on za bzdury wygaduje,drugi Kukulski,o zgrozo
Anna
10 miesięcy temu
Ta Ewa brzydki charakter. Egoisttka. Odsunęła od niego wszystkich..syna,wnuka a przypisała mu dzieci swojej siostry. Pieniążki trafia nie do syna i wnuka Bartka tylko do obcych dla Krawczyka ludzi .ludzi Ewuniu...oj Krzysztof jesteś dziwak...bez uczuć. A potem.niby masz wyrzuty?
Marian
10 miesięcy temu
Zabroniła mu pewnie pożegnać żonę ta zołza obecna jego żona. Ona nim rządzi. Wszystkich od niego odsunęła nawet syna a za najważniejszych uważa jej rodzina. Brzydki ma ta Ewa charakter .a Krzysztof jej słucha ..dziwny człowiek.
Wrrr
10 miesięcy temu
Nikogo to nie interesuje. Naprawdę.
157157
10 miesięcy temu
Nie oceniajmy!
bEUvwrij
Dudus i Agatk...
10 miesięcy temu
Nie nam to oceniać! Nie znamy prawdziwych powodów!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić