Ponad 2 lata temu przestała pić alkohol. Jak zmieniło się jej życie?

40

Dziennikarka znana z programów śniadaniowych na antenie TVP oraz TVN, Urszula Chincz na swoim kanale na YouTube wyznała, dlaczego ponad 2 lata temu całkowicie odstawiła alkohol. Prezenterka przyznała, że wcześniej alkohol towarzyszył jej niemal każdego dnia.

Ponad 2 lata temu przestała pić alkohol. Jak zmieniło się jej życie?
Dziennikarka Urszula Chincz (@ulapedantula, Instagram)

Urszula Chincz stała się rozpoznawalna dzięki programom, które prowadziła na antenie TVP2 "Pytanie na śniadanie" oraz na antenie TVN "Dzień dobry TVN". Dziennikarka prowadzi także kanał na YouTube o nazwie "Ula Pedantula". W jednym z ostatnich odcinków zwróciła uwagę na ważny aspekt "picia lampki wina do kolacji".

Chincz wyznała także, że ponad dwa lata temu całkowicie odstawiła alkohol. - Moja motywacja była zdrowotna - wyznała. Prezenterka ujawniła, że wcześniej niemal tradycją stało się wypicie lamki wina do kolacji. Po pewnym czasie przestało jej się to podobać.

Alkohol towarzyszył mi w bardzo niewielkich ilościach. To tzw. francuski alkoholizm, czyli lampka wina do kolacji. Okazywało się, że ta lampka była co wieczór i to się robiło niepokojące. Zrobił się z tego jakiś rodzaj rytuału. Kiedy go nie było, to odczuwałam jakiś brak. I to mi się wydało lekko niepokojące - tłumaczy w nagraniu prowadząca.

Ula Chincz przyznaje, że od kiedy odstawiła alkohol na dużo lepsze samopoczucie, a rano budzi się rześka i wyspana.

Rano budzę się wyspana, po dobrze przespanej nocy, wypoczęta, zregenerowana, w dobrej formie. Bo nawet niewielka ilość alkoholu wypita przed snem, wpływa na zaburzenia snu, powoduje, że nie regenerujemy się odpowiednio i wstajemy z uczuciem nieświeżości - podkreśla dziennikarka.

Dziennikarka dodaje, że podczas towarzyskich spotkań korzysta z bezalkoholowych zamienników, które często mają mniej kalorii od napojów alkoholowych.

Prezenterka zaznacza, że nie namawia swoich bliskich i przyjaciół do porzucenia alkoholu, jednak "jeżeli ktoś czuje, że potrzebuje pomocy, aby wyjść z nałogu, niech nie waha się sięgnąć po wsparcie".

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Rekordowo wysokie ceny nad morzem? Ekspert o "specyficznym roku"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić