Rukola więdnie i gnije? Ten sposób przedłuży jej świeżość do dwóch tygodni

11

Zazwyczaj, kupując opakowanie świeżej rukoli, musimy pogodzić się z tym, że następnego dnia nie będzie nadawać się już do użycia. Zawinięte w foliowej torebce liście szybko gniją lub wysychają, nawet jeśli przechowujemy je w lodówce. Istnieje jednak prosty trik, który przedłuży ich świeżość.

Rukola więdnie i gnije? Ten sposób przedłuży jej świeżość do dwóch tygodni
Rukola szybko traci świeżość (Getty Images, sircco)

Rukola to doskonały dodatek do sałatek lub kanapek. Najczęściej pakowana jest w spore, plastikowe tacki i owijana folią. Trudno wykorzystać całą zawartość opakowania na jeden posiłek, dlatego po użyciu kilku listków umieszczamy ją w lodówce. Następnego dnia rukola jest już wyschnięta i nieapetyczna. Problem marnowania zieleniny można łatwo rozwiązać.

Rukola nie straci świeżości przez dwa tygodnie

Zanim włożycie zakupioną w sklepie rukolę do lodówki, przerzućcie ją do szklanego pojemnika ze szczelnym zamknięciem. Przed tym umyjcie ją dokładnie na sitku. Opłuczcie liście z nieczystości i wybierzcie te, które już usychają lub gniją.

Na dno pojemnika ułóżcie na górze kilka zmoczonych wodą ręczników papierowych. Następnie przerzućcie umyte liście rukoli i nakryjcie ją kolejnym suchym arkuszem papieru. Wsiąknie on wilgoć ze świeżo umytej zieleniny. Tak przygotowaną rukolę zamknijcie szczelnym wieczkiem i przechowujcie w lodówce. Dzięki temu zachowa świeżość nawet do dwóch tygodni.

Jak przechowywać rukolę, gdy nie ma miejsca w lodówce?

Jeśli nie macie miejsca w lodówce do przechowywania rukoli w szklanym pojemniku, włóżcie ją do woreczka na żywność. Pamiętajcie jednak, aby za każdym razem zamykać torebkę. W innym wypadku do środka dostanie się powietrze, a zielenina uschnie.

Wilgotne liście zamknięte w woreczku zachowają świeżość nieco krócej. Rukola będzie nadawać się do spożycia jeszcze przez kilka dni. To doskonały sposób dla tych, którzy wykorzystują liście do przyrządzania smacznych dań znacznie częściej.

Zobacz także: Trująca roślina do złudzenia przypomina rukolę. Sprawdź, jak ją rozpoznać
Autor: SPP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić