Separacja z mężem a przyjmowanie komunii świętej. Ksiądz tłumaczy

28

Katolicki ksiądz Piotr Jarosiewicz po raz kolejny pospieszył z pomocą dla internautów. Na TikToku nagrał specjalny filmik, w którym wyjaśnił, czy osoba będąca w separacji z żoną/mężem może przystępować do spowiedzi i komunii świętej. Tak na tłumaczenie duchownego zareagowali tiktokerzy.

Separacja z mężem a przyjmowanie komunii świętej. Ksiądz tłumaczy
Separacja a komunia święta. Ksiądz rozwiewa wątpliwości. (Adobe Stock, TikTok)

Piotr Jarosiewicz to duchowny, który bardzo angażuje się w ewangelizowanie młodszych, ale i starszych wiernych. Na co dzień można go spotkać w diecezji drohiczyńskiej. Tam posługuje jako wikary.

W wolnych chwilach oddaje się prowadzeniu kanału na TikToku o nazwie @ks.piotrjarosiewicz. To tutaj aktualnie obserwuje go już 280 tysięcy użytkowników sieci. Nie tylko odpowiada na pytania internautów, ale też wspólnie z nimi się modli.

Jest też autorem książek pt. "Siedem", "MPJ", "Jesus is cool" oraz "Boża sieć..".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?

Separacja a komunia święta. Ksiądz Jarosiewicz wyjaśnia internautom

Teraz do kapłana zgłosiła się pewna zagubiona osoba. Pytała, czy będąc w separacji, można korzystać z sakramentu pokuty i przyjmować komunię świętą. Duchowny szybko pospieszył z odpowiedzią.

Separacja, wiemy, że jest to czasowe, bądź trwałe oddzielenie się w małżeństwie, z jakichś przyczyn - rozpoczął ks. Jarosiewicz.

Następnie podał konkretny warunek do spełnienia. "Jeśli jest separacja i NIE żyjemy z inną osobą, to wtedy można korzystać z sakramentu pokuty i pojednania, można przystępować do komunii świętej. Jak najbardziej" - podsumował.

Nagranie cieszyło się sporą popularnością na chińskiej platformie. Internauci z chęcią je komentowali. Poniżej przytaczamy niektóre z wpisów.

A jak się ma separacja do przysięgi małżeńskiej "i nie opuszczę cię, aż do śmierci". To ta separacja jest legalna czy jednak nie, bo nie rozumiem tego? - zastanawiał się użytkownik.
Ja jestem w związku cywilnym, mam ślub cywilny, a czemu nie mogę przyjmować komunii? Co za świat i Kościół - pisała inna osoba.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić