aktualizacja 

Spryskaj produktem za grosze. Dosłownie wyżera chwasty

1

Maj to miesiąc, kiedy zaczynają rosnąć i kwitnąć nie tylko nasze ulubione kwiaty, lecz także chwasty. Co zrobić, gdy zauważymy niechciane zielone łodygi rosnące pomiędzy kostką czy płytami tarasu? Jeden domowy sposób jest szczególnie skuteczny.

Spryskaj produktem za grosze. Dosłownie wyżera chwasty
Tak szybko pozbędziesz się chwastów (Adobe Stock, Adobe)

Wraz z rozpoczęciem wiosny posiadacze przydomowych ogródków i tarasów mierzą się z wysypem chwastów. Wśród osób, które w sieci wymieniają się domowymi metodami na pozbycie się tego problemu, króluje jeden sposób. Ten produkt nigdy nie zawodzi i jest na tyle silny, że z jego użyciem trzeba wyjątkowo uważać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Domowe sposoby na chwasty. Bez środków chemicznych

Połóż kres ogrodowym chwastom. Wystarczy, że je tym podlejesz

Jak twierdzą internauci, ten produkt czyni cuda. Wystarczy go zmieszać z wodą, a następnie powstałą mieszanką podlać uporczywy chwast, który pojawił się np. między brukową kostką, na naszym tarasie, czy po prostu w trawie. W tym ostatnim przypadku trzeba jednak wyjątkowo uważać - substancja dosłownie wypala każdą roślinę. Co ma taką moc? Jeżeli wierzyć internautom, niezawodnym produktem chwastobójczym jest ocet biały.

"Zabije każdą roślinę, której dotknie";
"Natychmiast powala chwasty" - dzielą się swoimi doświadczeniami użytkownicy ogrodowych forów.

Eksperci z Birds&Bloom potwierdzają tę opinię. Biały ocet rzeczywiście wykazuje się tak silnym działaniem.

Chcesz zadziałać jeszcze skuteczniej? Wymieszaj biały ocet z tym produktem

Na stronie internetowej Birds&Bloom pojawił się wpis dotyczący skuteczności białego octu w walce z chwastami. Okazuje się, że zwłaszcza w połączeniu pewnym produktem, który z pewnością znajduje się w naszej kuchni, jest istnym pogromcą chwastów.

Eksperci radzą, by biały ocet zmieszać z... płynem do mycia naczyń. Powstały roztwór umieszczamy w butelce z rozpylaczem, a następnie spryskujemy nim chwasty. Dzięki tak precyzyjnej metodzie istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że potraktujemy groźnym środkiem przez przypadek inne rośliny, które rosną w pobliżu.

Jak w zasadzie działa sam ocet? Okazuje się, że produkt dosłownie wysysa z chwastów wodę, powodując w ten sposób ich obumieranie. Mydło natomiast sprawia, że zewnętrzna skórka rośliny rozbija się, dzięki czemu ocet szybko przedostaje się do wnętrza chwastów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: ZS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić