Stroje na komunię zamawiają z Chin. Zamiast alby "duchowny szlafrok"

12

Ceny za organizację przyjęcia na Pierwszą Komunię mogą zwalić z nóg, dlatego chcąc zaoszczędzić choć trochę grosza Polacy szukają tańszych strojów. Z pomocą przychodzą chińskie serwisy, gdzie już za kilkadziesiąt złotych można zamówić komunijną albę lub białą sukienkę. Jest tylko jeden haczyk. W "chińskim allegro" nie znajdziemy ich pod właściwą nazwą.

Stroje na komunię zamawiają z Chin. Zamiast alby "duchowny szlafrok"
Komunijne alby dostępne taniej na chińskich stronach (Adobe Stock)

O sposobach na zakup tańszych ubrań komunijnych napisała Gazeta Pomorska. W tekście jedna z matek dziesięciolatki zdradziła jak z pomocą chińskich platform sprzedażowych udało jej się zaoszczędzić kilkaset złotych.

Zamiast kupować sukienkę na Pierwszą Komunię dla swojej córki w polskim sklepie, postanowiła poszukać tańszego odpowiednika w... Chinach. Wszystko przez to, że ceny nawet używanych strojów kosztują kilkaset złotych.

Chciałam kupić używaną albę już razem z wiankiem, rękawiczkami i torebką na książeczkę do nabożeństwa. Od końca ubiegłego roku przeglądałam oferty na portalach darmowych ogłoszeń i na lokalnych grupach na Facebooku. Za całość niektórzy rodzice chcieli dostać nawet ponad 400 zł, w tym alba kosztowała ponad 300 zł. Jak na używany strój, to i tak drogo - zdradza kobieta w rozmowie z Gazetą Pomorską.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezent na komunię. Konsola i elektryczna hulajnoga to hity sprzedaży

Od znajomej kobieta dowiedziała się, że podobne w kroju ubrania w białym kolorze można dostać za pośrednictwem znanej platformy sprzedażowej oferującej chińskie produkty. Atrakcyjne są też ich ceny. Jak podkreśla kobieta: alby dostępne są już od 30 złotych.

Wyglądają, jak nasze, w Polsce szyte i haftowane. Są śnieżnobiałe, chociaż fakt w niektórych miejscach widać nierówne przeszycia - zarzeka się matka w rozmowie z lokalną gazetą.

Zaznacza jednak, że szukając ofert tego typu należy pamiętać, że w Chinach większość mieszkańców wyznaje buddyzm, dlatego niewiele osób przystępuje tam do Pierwszej Komunii. Dlatego szukając odpowiedniego stroju zamiast "komunijnej alby" należy wpisać: "strój kapłana" albo "szlafrok duchowny".

Chińscy sprzedawcy nie znając słowa alba w taki właśnie sposób opisują swoje produkty - dodaje kobieta.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić