Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SPP
|

Tak w mig pozbędziesz się ślimaków z ogrodu. Wystarczy jeden produkt

73
Podziel się:

Ślimaki to zmora niemal każdego ogrodu. Szkodniki wpełzają na rośliny, wyjadają ich liście i łodygi, zostawiając w nich tylko nieestetyczne otwory. Walka z mięczakami wiąże się często z użyciem chemii, która zanieczyszcza grządki warzywne i kwiatowe rabaty. Istnieje jednak sposób, aby pozbyć się ślimaków bez użycia specjalistycznych preparatów.

Tak w mig pozbędziesz się ślimaków z ogrodu. Wystarczy jeden produkt
Ślimaki wygryzają w roślinach dziury (Adobe Stock)

Ślimaki żerują na roślinach, które uprawiamy w ogrodzie. Wygryzają w ich liściach podłużne otwory o ostrych kątach i zeskrobują górną skórkę wraz z miękiszem. W miejscu ich bytowania widać smugi zaschniętego śluzu, który wyznacza trasę ich wędrówek. Szkodniki uwielbiają kiełkujące roślinki. Jeśli są szczególnie głodne, pozostawiają na grządce tylko łodygi młodej zieleni. Gustują też w warzywach - zwłaszcza fasoli, kapuście i sałacie.

Jakie ślimaki spotykamy w ogrodzie?

Najczęściej rośliny ogrodowe zjadane są przez ślimaki nagie - pomrowiki polne, śliniki ogrodowe oraz pomrowy ogrodowe i żółte. Uaktywniają się w nocy, gdy jest chłodno i deszczowo. Jaja składają pod kamieniami, blisko roślin, na których żerują. Ślimaki zimują w glebie, zarówno w postaci bezbarwnych jaj, jak i już dojrzałych osobników.

Do wyjścia z zimowej formy zachęcają je pierwsze ciepłe dni wiosny. Czują się najlepiej w średnio wilgotnej glebie, która nie jest zbyt sucha, ani zbyt nasączona wodą. Inne warunki mogą powodować u ślimaków nagich zahamowanie rozwoju, a nawet śmierć.

Skuteczny sposób na pozbycie się ślimaków

Szkodniki można usunąć z ogrodu prostym, domowym sposobem. Wystarczy, że wokół roślin, na których widać obecność ślimaczego śluzu, rozsypiecie sodę oczyszczoną. Ciało ślimaka w kontakcie z proszkiem ulega wysuszeniu i przestaje tym samym zagrażać przydomowej zieleni.

Zanim jednak zastosujecie na szkodniki sodę oczyszczoną, zadbajcie o bezpieczeństwo roślin. Nie należy rozsypywać substancji na łodygach i liściach, ponieważ mogą się uszkodzić. Rozsypcie więc proszek w odpowiedniej odległości do roślin.

Inne zastosowania sody oczyszczonej w ogrodzie

Soda oczyszczona to produkt, który używamy głównie podczas pieczenia ciast. Okazuje się, że nadaje się idealnie do również stosowania w ogrodzie. Dzięki niej można nie tylko pozbyć się ślimaków, ale również zwalczyć chwasty, oczyścić narzędzia ogrodnicze oraz wyleczyć rośliny z chorób grzybowych - zwłaszcza plamonośnicą liści i mączniakami.

Domowe sposoby na rozwiązywanie problemów w ogrodzie są często znacznie tańsze i skuteczniejsze od specjalistycznych preparatów. Pomagają też dbać o środowisko oraz ograniczyć stosowanie chemii w naturze.

Zobacz także: Prawdziwa inwazja ślimaków. Jak się ich pozbyć w prosty sposób?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(73)
Aaa
3 tyg. temu
Do naczynia wlać piwo i ustawić w kilku miejscach czasami noc wystarczy żeby naczynie było pełne ślimaków
Gramiel
3 tyg. temu
Z bezradności już wysypałam zużyta kawe z ekspresu w doniczki z ogórkami i papryka w folii(doniczki ,bo zanim zeżrą wszystko ślimaki, załatwi sadzonki turkuc) i …. Pomogło!!!!👍👍👍śluzu nie ma, śladów na razie nie widzę. Nie wiem , na jak długo, ale papryka puściła młode listki i nie są obzarte
aaa
3 tyg. temu
Ślimaki bezskorupowe są bardzo wrażliwe na napalm. Wystarczy je potem pozbierać i sprzedać do Francji jako grilowane winniczki.
Iza
4 tyg. temu
Może to dobry sposób jeśli ma się w ogrodzie 5-10 ślimaków a nie 5-10 tysięcy albo i więcej. Ja od początku wiosny zbieram do bardzo mocno osolonej wody. Czekam aż trafi je szlag i wylewam w oddalone krzaczory. Nie sypać soli ani sody bezpośrednio w ogrodzie! Ziemia będzie do niczego!
sad
4 tyg. temu
SZOK !!!
Emilia
4 tyg. temu
Nieprawda z tą sodą. Rozsypałam wokół papryki,okręciłam donicę drutem miedzianym i następnego dnia roślinka do łodyżki została objedzona i tylko został śluz ślimaka na podłożu i łodyżce.
Rysio
4 tyg. temu
Tylko nie dajcie się nabrać na ten numer z Piwem.Bo moje ślimaki po rodzinę dzwoniły ze jest darmowa impreza I teraz mam ich dwa razy wiecej
Ogrodnik45
4 tyg. temu
Najlepiej na grzbiet szkodnika posypać solą kuchenną i po nim
Ja mmmmmm
4 tyg. temu
A co na to obrońcy praw zwierząt?
Rolnik
4 tyg. temu
Wapno budowlane nie soda polecam
wsiok
4 tyg. temu
Nadziewam na drut jak szaszłyki i posypuję solą
Roman
4 tyg. temu
To musiał pisać geniusz.Na moja działkę potrzeba ok 1.5 tony sody to świetny sposób.A może palisada i drut kolczasty?
Ogrodnik
4 tyg. temu
Wystarczy rozgrzać dobrze zagotować smołę i rozlać. Powtarzać czynność przed zmierzchem
Kaska
4 tyg. temu
sprzedawczyki donosza na Polaków do Brukseli POlacy , he he he
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić