Trudny test na spostrzegawczość. Która z postaci to chłopiec?

448

Tutaj nie wystarczy dobry wzrok. Żeby rozwiązać tę zagadkę potrzeba ogromnej spostrzegawczości, bystrości i nieszablonowego myślenia. Niewielu osobom udaje się zdać ten test. Sprawdź, czy jesteś jedną z nich!

Trudny test na spostrzegawczość. Która z postaci to chłopiec?
Sprawdź, czy jesteś spostrzegawczy (quora)

W sieci dostępnych jest dużo testów, które mają za zadanie przede wszystkim zapewnić rozrywkę odbiorcom. Dzięki niektórym można sprawdzić swój wzrok, inne przybierają formę psychotestów, a jeszcze inne to po prostu iluzje optyczne. Ta zagadka jest wyjątkowa. Sprawdzi bowiem, czy masz głowę na karku!

Do tego testu podchodziło już bardzo wielu internautów, ale tylko nielicznym udało się go zdać. Zagadka nie jest prosta. Żeby ją rozwikłać, trzeba charakteryzować się niezwykłą czujnością, sprytem i zdolnością logicznego myślenia. Zadanie uda się tylko najlepszym.

Znajdź chłopca na zdjęciu

Na poniższym obrazku widzimy trzy postacie, najprawdopodobniej nastoletnich uczniów Z pozoru niczym nie różnią się od siebie oprócz odmiennej barwy sweterków i koloru włosów. W rzeczywistości jednak jeden z bohaterów tej zagadki nie pasuje do pozostałych. Tylko jeden z nich jest chłopcem.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się do dziwne, bo przecież wszystkie postacie wydają się być jednej płci. Autorzy rysunku jednak umieścili na nim jeden drobny, lecz znaczący szczegół, który z całą stanowczością pozwala stwierdzić, o kogo chodzi. Potrafisz to dostrzec? Przyjrzyj się uważnie.

Jeśli dostrzegłeś szczegół, o którym mowa - gratulujemy! Tym, którym poszło nieco gorzej, spieszymy z wyjaśnieniami. Chłopiec to postać numer 1, stojąca po lewej stronie obrazka. Ma fioletowy sweter i trzyma w ręce książkę. Skąd wiadomo, że to właśnie o tę postać chodzi? Otóż tylko on ma widoczne na szyi... jabłko Adama!

Zobacz także: Twarz na Księżycu. Skąd się wzięła ta iluzja optyczna?
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić