Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
|

Wygląda, jakby cały czas się uśmiechała. Cierpi na rzadką chorobę

1
Podziel się:

Ayla Summer Mucha urodziła się w grudniu 2021 roku. Wszyscy uważali ją za radosną dziewczynkę - w końcu w jej domu nie brakuje niczego. Nikt nie przypuszczał, że dziecko cierpi na rzadką chorobę. "Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje" - przyznaje mama dziecka. Teraz ma nadzieję, że znajdą kogoś, kto zoperuje jej córeczkę.

Wygląda, jakby cały czas się uśmiechała. Cierpi na rzadką chorobę
Ayla Summer Mucha (TikTok)

5-miesięczna Ayla Summer Mucha ma uśmiech od ucha do ucha, nawet jak zanosi się płaczem. Okazuje się, że dziewczynka cierpi na makrostemię. Jest to rzadka wada wrodzona, która wynika z błędnego zespolenia wyrostka szczękowo-żuchwowego. Występuje z częstością od 1 na 60 000 do 1 na 300 000 żywych urodzeń.

Choroba może występować jedno, bądź obustronnie. Ayla niestety ma makostomię obustronną.

Jej rodzice nie mieli pojęcia o istnieniu tej choroby. Teraz para szerzy świadomość o niej za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak można dowiedzieć się z publikowanych przez nich filmików, specjaliści zalecili operację. Problemem jest "jedynie" to, że nikt tej operacji nie chce się podjąć. A przecież makrostomia nie tylko wpływa na wygląd fizyczny, ale powoduje też trudności w ssaniu czy utrzymywaniu śliny.

Internauci są poruszeni losem dziewczynki. Pod każdym z filmików pojawia się wiele wspierających komentarzy.

Jest taka słodka - napisała jedna z użytkowniczek TikToka.

Rodzice dziewczynki zapewniają, że bolesnych słów krytyki, nie zamierzają rezygnować z dalszego prowadzenia profilu. Czują się odpowiedzialni za to, by reszta społeczeństwa poznała tę chorobę.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Kinga
miesiąc temu
ale głupoty, dziecko ma rozdarcie skóry poza wargi a rodzice myśleli, ze sie uśmiecha?! nie wiem czy ci rodzice są głupi czy ten kto pisał ten artykuł
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić