aktualizacja 

Zakazane podczas komunii. Wstyd do końca życia

87

Maj nierozerwalnie łączy się z sezonem pierwszych komunii. Prezenty, pytania, o to jak spiąć budżet, gdy ceny za "talerzyk" w restauracjach przypominają te weselne... Do tego trzeba się przecież ubrać. Ale jak? W rozmowie z o2.pl modowy ekspert Daniel Jacob dali radzi, czego unikać, by nie najeść się wstydu w kościele.

Zakazane podczas komunii. Wstyd do końca życia
Tak się nie ubieraj na komunię (Archiwum prywatne, Getty Images)

Nie jest ważne, w jakim charakterze będziemy uczestniczyć w pierwszokomunijnych uroczystościach. Zarówno rodziców, jak i dziadków, wujostwo, rodzeństwo czy przyjaciół rodziny, obowiązują pewne zasady dotyczące ubioru.

Jeśli się do nich nie zastosujemy, narazimy się na drwiny i niepochlebne komentarze. Warto się postarać, by potem ze wstydem nie spoglądać na zdjęcia czy filmiki z uroczystości.

Musimy mieć świadomość, że pamiątkowe zdjęcia po komunii pozostaną w albumach na długie lata – przypomina projektant mody i stylista Daniel Jacob Dali.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezent na komunię. Konsola i elektryczna hulajnoga to hity sprzedaży

Tak się nie ubieraj na komunię

Wiosna już zawitała do Polski, ale to nie oznacza, że podczas uroczystości powinniśmy odsłaniać ciało. Pamiętajmy - w tym dniu skromność będzie doceniona bardziej niż przepych – wskazuje ekspert w rozmowie z o2.

Czego zatem unikać? - Dekolt powinien być jak najbardziej skromny, ramiona również winny być przynajmniej do połowy zasłonięte, a długość sukienki czy spódnicy - co najmniej do kolan. Powstrzymajmy się raczej od czerni. Jeśli już chcemy założyć coś w ciemniejszym kolorze, wybierzmy stylizacje w barwach granatu, czy ciemnej zieleni – radzi Daniel Jacob Dali.

- To też nie dzień na założenie najmodniejszego czy najdroższego ubrania, jakie mamy w szafie. Zrezygnujmy z rzucających się w oczy dodatków takich, jak mnóstwo biżuterii i cekinowe torebki – dodaje.

Zbyt mocny makijaż, przesadne fryzury czy długie, sztuczne paznokcie, to również są dodatki, z których należy zrezygnować - podkreśla.

Co będzie "strzałem w 10"? - Prosta sukienka za kolana z rękawami 3/4 w odcieniu ciemnej wiśni, do tego wiklinowa torebka, cienkie rajstopy i buty na nie za wysokim obcasie, będą na pewno eleganckim i odpowiednim rozwiązaniem - uważa nasz ekspert.

Na szczęście po części kościelnej, można trochę zaszaleć.

Po całej uroczystości kościelnej rodziny spotykają się w ogrodach swoich domów czy w wynajętych salach, wtedy jest czas na odrobię luzu i śmiało możemy przebrać się w coś mniej formalnego. Tu zasady są bardziej luźne i na spokojnie można założyć czy to krótszą spódnicę, czy odsłonić ramiona - mówi stylista.

Panowie mają ułatwione zadanie, choć i tu istnieje ryzyko zaliczenia wpadki. - Mężczyzna powinien w kościele pojawić się w garniturze. Jeśli jest naprawdę ciepło, może założyć koszule z krótkim rękawem, ale mile widziana będzie raczej dobrze skrojona marynarka. Nie za mała ani po starszym bracie... Niewskazane są za to krótkie spodnie - wskazuje Daniel Jacob Dali.

Stonowany krawat będzie idealnym dopełnieniem całości. Uwaga, powinniśmy zapomnieć o rozpiętej koszuli pod szyją, jeśli nie chcemy go zakładać - kwituje.
Autor: FRA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić