Patryk Wieczorek| 
aktualizacja 

Małe AGD do małego mieszkania. Cztery sprzęty, które musisz mieć

7

Niewielka kuchnia wymaga umiejętnego manipulowania przestrzenią tak, by pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy, a jednocześnie pozostawić wszystko w porządku. Dlatego przy wyborze artykułów gospodarstwa domowego warto zdać się na kilka wskazówek.

Zadbaj o to, by wszystkie sprzęty były przemyślane w stu procentach
Zadbaj o to, by wszystkie sprzęty były przemyślane w stu procentach (iStock.com)

Jak wybrać sprzęt, który po pierwszym tygodniu nie zniknie z blatu, by zajmować miejsce na tyłach kuchennej szafki? Przede wszystkim warto postawić na urządzenia wielofunkcyjne, które będą odpowiadać potrzebom każdego z domowników. Dzięki temu unikniesz również problemów z brakiem miejsca, czasem dwa lub więcej urządzeń da się zamknąć w niepozornej obudowie.

Niedrogie nie znaczy gorsze

Mało blatów, niewiele miejsca w szafkach, brak miejsca do magazynowania zbędnych pudeł i komponentów – to bolączki posiadaczy małych kuchni. Aby stworzyć przytulne i przede wszystkim funkcjonalne wnętrze, należy rozważnie dobierać do niego sprzęt. Urządzenia, które łączą w sobie kilka funkcji są nie tylko praktyczne, ale również tańsze. Zapłacisz za nie o wiele mniej niż za wszystkie dodatkowe sprzęty osobno.

Mały lub duży robot kuchenny

To urządzenie, które doskonale sprawdzi się u osób lubiących piec i gotować. Nada się zarówno do mieszania lekkiego ciasta, jak i ubijania piany oraz wyrabiania gęstej masy. Wszechstronne modele możesz kupić w bardzo atrakcyjnej cenie, niezależnie od tego czy potrzebujesz lekkiego miksera, czy może bardziej zaawansowanego robota planetarnego z mnóstwem dodatkowych akcesoriów.

Blender z wieloma końcówkami

Dobry blender sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba coś zmiksować, rozdrobnić lub zmieszać. Jesienią skorzystasz z niego głównie po to, by przygotować doskonałe, kremowe zupy z dojrzałych warzyw. Aby posłużył ci jak najlepiej, wybierz urządzenie o odpowiednio wyprofilowanych ostrzach, które błyskawicznie przetną najtwardsze warzywa, a nawet skruszą lód. Warto również wybrać modele wzbogacone o wymienne końcówki – pojemnik, końcówkę do ubijania czy spieniania mleka.

Następca prodiża

Jeśli nie przepadasz za gotowaniem, a mimo tego raz na jakiś czas masz ochotę na odrobinę pieczonego mięsa lub warzyw, nie musisz odpalać dużego piekarnika. Z powodzeniem zastąpi go niewielki, a przy tym wydajny kombiwar. Urządzenie składające się ze szklanej misy i pokrywy z grzałką halogenową może całkowicie zastąpić piekarnik. Gotowanie na parze, pieczenie, podgrzewanie, a nawet odsmażanie bez tłuszczu czy rozmrażanie – urządzenie, które pozwoli na to wszystko jest tanie w zakupie i eksploatacji.

Opiekacz 3w1

Brakuje ci pomysłu na śniadania na ciepło, a masz już dość jajecznicy i płatków? Zainwestuj w praktyczny opiekacz z wyjmowanymi tackami. Foremki do gofrownicy, grilla czy opiekacza do kanapek pozwolą na przygotowanie mnóstwa smakowitych potraw nie tylko na śniadanie lub kolację. Przy zakupie miej na uwadze moc urządzenia. Im będzie wyższa, tym opiekacz prędzej się nagrzeje i szybciej zacznie pracować.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić