aktualizacja 

Ten polski przysmak to najgorsza potrawa mięsna na świecie. Ile kosztuje?

23

Dość niespodziewanie polski salceson został uznany przez portal kulinarny "TasteAtlas" za najgorszy produkt z mięsa na świecie. Ile trzeba zapłacić za ten tradycyjny, rodzimy przysmak?

Ten polski przysmak to najgorsza potrawa mięsna na świecie. Ile kosztuje?
Salceson / zdjęcie ilustracyjne (Pixabay, Andy333)

Portal kulinarny "TasteAtlas" znany jest z przygotowywania różnorodnych rankingów. Pokazują one zarówno najgorsze, jak i najlepsze potrawy w danym segmencie. Tym razem redaktorzy tego serwisu stworzyli zestawienie najgorszych potraw mięsnych. Jak się okazało, "zwycięzcą" tego konkursu została potrawa z Polski.

Za najgorszy produkt z mięsa na świecie został bowiem uznany tradycyjny, polski salceson. To potrawa, która w naszym kraju jest dostępna w kilku różnorodnych wariantach. W znakomitej większości jest on przygotowany głównie z wieprzowiny, ale zdarzają się także odmiany bazujące na cielęcinie.

Warto jednak wspomnieć, że salceson produkowany jest głównie z podrobów. To pozostałości po rozbiorze wieprzowiny, choć nie brak tutaj różnorodnych dodatków, takich jak ozory, nerki, serce, podagrdle czy tłuszcz. Ta mieszanka jest także wzbogacana odpowiednią kompozycją przypraw. Następnie umieszcza się ją w żołądkach wieprzowych lub pęcherzach wołowych, a następnie całość jest gotowana i prasowana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Salceson. Nie tylko chłopski przysmak

W rankingu "TasteAtlas" salceson otrzymał zaledwie 2,5 gwiazdki, co pozwoliło mu uzyskać miano najgorszego mięsnego produktu na świecie. A ile trzeba zapłacić, by skosztować tego polskiego specjału?

Ile zapłacimy za salceson? Ceny są zróżnicowane

Salceson jest dostępny w popularnych marketach. W Kauflandzie za tradycyjny, polski salceson należy zapłacić 19,99 zł za kilogram, z kolei sieć E.Leclerc oferuje salceson z wieprzowiny z dodatkiem czosnku za 14,99 zł/kg. W Auchan za salceson czarny trzeba zapłacić 2,59 zł za 75 gramów.

Nieco wyższe ceny znajdziemy w delikatesach internetowych. W sklepie ekologicznym Wasąg za 350 gramów salcesonu wiejskiego trzeba zapłacić 16,45 zł, z kolei sklep Super Stek oferuje ten przysmak w cenie 45 zł za kilogram.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić