Artykuł Sponsorowany| 

Ultraformer, czyli nieinwazyjny lifting - skóra, która zaskakuje sprężystością

1

Terapia Ultraformer pomaga uzyskać długotrwały efekt liftingu ciała i twarzy, który jest widoczny już po jednym zabiegu.

Ultraformer, czyli nieinwazyjny lifting - skóra, która zaskakuje sprężystością

Artykuł sponsorowany Bieńkowscy Clinic

Pod nazwą Ultraformer od jakiegoś czasu znane jest urządzenie wykorzystujące technologię HIFU, czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową wykorzystywaną do podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania tkanki wykazują tendencję do obkurczania się, a dodatkowo w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które sprzyjają wytwarzaniu się nowego kolagenu. Metoda ta była wielokrotnie testowana klinicznie, a jej bezpieczeństwo jest bardzo wysokie. Rezultaty terapii zadowalają nawet najbardziej wymagających pacjentów. Informacji udzielają m.in. specjaliści z Bieńkowscy Clinic. Nie czekaj, zadzwoń lub napisz.

Ultraformer, czyli nieinwazyjny lifting - kogo może zainteresować?

Terapia jest dedykowana pacjentom, którym zależy na likwidacji zmarszczek i zliftingowaniu skóry. Ultraformer spełnia zatem oczekiwania wielu osób cierpiących z powodu utraty sprężystości skóry ciała i twarzy. Technologia HIFU, wykorzystywana od lat z dużym powodzeniem w obszarze twarzy, teraz jest także powszechnie używana do ujędrniania innych części ciała. Zabieg HIFU polega na wielokrotnym kontakcie końcówki przetwornika z ciałem, co prowadzi do efektu podgrzewającego tkankę na różnych głębokościach, w zależności od warunków anatomicznych (dostępne przetworniki 9 mm, 6 mm, 4,5 mm, 3 mm i 1,5 mm) i oczekiwanego rezultatu (drobne zmarszczki - przetwornik 1,5 mm, wiotki brzuch - przetwornik 9 mm). Ta terapia to wymarzona alternatywa dla pacjentów pragnących uniknąć skalpela i znieczulenia ogólnego. Rezultaty są widoczne już po miesiącu!

Ultraformer, czyli nieinwazyjny lifting - przebieg terapii

Terapia jest poprzedzona konsultacją wstępną, połączoną z wywiadem lekarskim. Wówczas specjalista poznaje oczekiwania pacjenta, a także możliwości i ewentualne prognozy planowanej kuracji. Lekarz wymienia również przeciwwskazania do zabiegu i ustala z pacjentem indywidualny plan działań. Podczas zabiegu przetworniki o różnej głębokości są przykładane do korygowanego obszaru. Pojedyncze wyzwolenie energii jest odczuwalne jako delikatne ukłucie, któremu towarzyszy rozchodzenie się ciepła. Średni czas wykonywania zabiegu waha się pomiędzy 30 minutami a dwiema godzinami. Zaraz po zakończeniu zabiegu na skórze pacjenta może pojawić się niewielki rumień, który utrzymuje się przez kilka minut. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Na życzenie pacjentki można wykonać kolejny zabieg po upływie 3 miesięcy.

Ultraformer - zalety i przeciwwskazania

Ultraformer służy nie tylko rewitalizacji skóry, lecz także sprzyja modelowaniu sylwetki. Skoncentrowane ultradźwięki, z uwagi na zdolność redukcji zlokalizowanej tkanki lipidowej, sprzyjają wyszczupleniu sylwetki. Także w wyniku selektywnego podgrzania w tkankach dochodzi do koagulacji białka, a co się z tym wiąże, do intensywnej odbudowy kolagenu, wzmocnienia skóry oraz poprawienia jej kondycji. Pierwsze efekty pozabiegowe można dostrzec po upływie od 60 do 120 dni od rozpoczęcia terapii. Czasami jednak specjalista może odmówić przeprowadzenia zabiegu. Przeciwwskazania do jego wykonania to: stan zapalny skóry, zmiany skórne w obszarza wykonywania zabiegu, czynna opryszczka, ciąża, choroba nowotworowa. Chcesz dowiedzieć się więcej, napisz lub zadzwoń. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic czekają na Twoje pytania.

Artykuł sponsorowany Bieńkowscy Clinic

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić