Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Nowe limity CO2. To koniec aut spalinowych?!

7
Podziel się:

"Rzeczpospolita" obawia się, że pomysł przestawienia się w krótkim czasie przemysłu motoryzacyjnego w Polsce wyłącznie na elektromobilność może "okazać się nierealny i mieć katastrofalne skutki ekonomiczne". Czy rzeczywiście tak będzie?

Nowe limity CO2. To koniec aut spalinowych?!
Samochody na autostradzie (Pixnio)

W środę Komisja Europejska ma przedstawić pakiet legislacyjny dotyczący klimatu i energii - Fit for 55. Jest on integralną częścią polityki Europejskiego Zielonego Ładu. Pakiet ma zawierać między innymi nowe, mocno zaostrzone cele redukcji emisji CO2 z transportu.

"Rzeczpospolita" zaznacza, że branża motoryzacyjna jest zaniepokojona. Pojawiły się obawy związane z radykalnym scenariuszem, który zakładałby redukcję emisji z nowych samochodów o 60 proc. do 2030 roku i o 100 proc. do 2035 r.

Oznaczałoby to konieczność całkowitego przestawienia przemysłu na produkcję aut elektrycznych. Jednocześnie wiązałoby się to z uśmierceniem napędów spalinowych.

Przestawienie zakładów w tak krótkim czasie na produkcję związaną z technologią elektromobilności jest zwyczajnie niemożliwe - twierdzi dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM) Tomasz Bęben, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Opłakane skutki nowych limitów CO2?

Bęben ocenia, że efektem wprowadzenia nowych limitów CO2 byłyby również duże zwolnienia. Nie chodzi tylko o pracowników zatrudnionych bezpośrednio przy produkcji, ale także w przedsiębiorstwach poddostawców i obsługi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
kokok
12 miesięcy temu
heheeheheheheheeeheheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Pablo
12 miesięcy temu
Zamiast infrastruktury wystarczy zmienić rządzących. Zniknie qovid, problemy ze spalinami, ocieplenie klimatu, głupie pomysły inne wydumane bzdury lewaków.
Olo
12 miesięcy temu
Bo elektrownie powinny być na prąd.
Krzysiek
12 miesięcy temu
A czym te auta elekryczne są zasilane? Prądem a jak w Polsce produkuje się prąd? Węglem... poza tym jak w Warszawie postawili stacje ładowania dla autobusów elektrycznych to okoliczne osiedle miało przerwy w dostawach prądu... aby przestawić kraj na auta elektryczne najpierw trzeba zbudować bezemisyjne elektrownie, które zapewnią energię...
Myśliciel
12 miesięcy temu
a może w odchodach dinozaurów było tyle gazów cieplarnianych, że podniosło to temperaturę na ziemi i doprowadziło do katastrofy?!
Medio
12 miesięcy temu
Dla mnie zagadka są ludzie którzy próbują zlikwidować przemysł w Unii Europejskiej. Przez swoje decyzję powodują że przemysl przenosi się do Indii lub Chin. W żaden sposób ich działanie nie służy to klimatowi. Każde obniżenie emisji Co2 w Europie przez likwidację przemysłu powoduje że w Chinach lub Indiach powstałe nowe fabryki emitują dwa razy więcej Co2. Już teraz Europa odpowiada za 10% światowej emisji. Jak zlikwiduje cały przemysl i emisję do 0 to i tak na świecie będą wzrosty. Nikt z emitentów pozostałych 90% nic nie robi aby zmniejszyć swoją emisję. W Chinach w roku 2020 powstało tyle nowych elektrowni węglowych ile jest wszystkich w Polsce.
.Xx
12 miesięcy temu
Może by tak limity na całym świecie a nie tylko dla Europejczyków ? Sama Europa za przeproszeniem, g.... może!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić