aktualizacja 

Nowe uprawnienia dla kierowców. Trzeba spełnić dwa warunki

6

24 grudnia weszła w życie nowelizacja przepisów, dzięki czemu kierowcy z prawem jazdy kategorii B zyskali nowe uprawnienia. By z nich skorzystać, trzeba spełnić dwa warunki.

Nowe uprawnienia dla kierowców. Trzeba spełnić dwa warunki
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Co rusz zmieniają się przepisy dotyczące kierowców. W Wigilię zaczęła obowiązywać kolejna nowelizacja, dzięki czemu kierowcy mogą jeździć znacznie cięższymi autami. Nie jest konieczne wzięcie udziału w dodatkowych kursach, nie trzeba też wymieniać "prawka".

Do tej pory kierowca z prawem jazdy kat. B mógł prowadzić samochody o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Nowe prawo pozwala jeździć znacznie cięższymi pojazdami - o DMC do 4,5 tony.

Zmiany dla kierowców. Są dwa kruczki

Nowy limit będzie dotyczyć wyłącznie samochodów z napędami alternatywnymi.

To m.in. samochody elektryczne, które z racji akumulatorów są wyraźnie cięższe od swoich odpowiedników z klasycznym napędem. Oczywiście nie dotyczy to tylko elektryków, a wszystkich alternatywnych napędów. Także aut z ogniwami wodorowymi, które niedługo pojawią się na polskich drogach w większej liczbie - podkreśla moto.pl.

Jest też drugi warunek. Kierowca może skorzystać z nowego przepisu wyłącznie wtedy, gdy posiada prawo jazdy co najmniej dwa lata.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić