Orlen ustanowił nowe limity. Nie wszyscy zatankują do pełna

Na stacjach paliw Orlen pojawiły się nowe limity ilości tankowanego paliwa. Mają one pomóc w zapewnieniu dostępności wszystkich rodzajów paliw w każdym punkcie.

Orlen ustanowił nowe limity. Nie wszyscy zatankują do pełna
Orlen ustanowił nowe limity tankowania (Getty Images, Maciej Luczniewski/NurPhoto)

Napaść Rosji na Ukrainę sprawiła, że Polacy masowo ruszyli na stacje paliw. Wiele osób napełniało nie tylko baki, ale i kanistry.

Ten szturm zaowocował tym, że w niektórych punktach zaczęło brakować paliwa. Żeby zapobiec kolejnym tego typu incydentom, niektóre sieci wprowadziły limity. Na taki ruch zdecydował się m.in. Orlen.

Niedawno postanowiono, że kierowcy samochodów osobowych mogą tankować maksymalnie 50 l, a ciężarówek i autobusów - 500 l. Podkreślono oczywiście, że limity nie obowiązują służb mundurowych.

Nowe limity na stacjach Orlen

We wtorek limity postanowiono zmienić. Kierowcy osobówek nadal mogą tankować maksymalnie 50 l paliwa, ale dla samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t limit sięga 100 l.

Maksymalnie 300 l można wlać do maszyn rolniczych, budowlanych i związanych z pracami w leśnictwie. Kierowcy autobusów czy samochodów ciężarowych nadal mogą zatankować 500 l. Ograniczenia wciąż nie dotyczą służb mundurowych.

Za pośrednictwem e-petrol.pl Orlen apeluje do kierowców. Pojawiła się prośba, by tankować tylko tyle, ile potrzeba na bieżące sprawy. To ma pozwolić na uzupełnienie braków na stacjach.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić