Zapomnij o takich postojach. Nawet 1100 zł mandatu

879

Nowy taryfikator mandatów przewiduje bardzo dotkliwe konsekwencje za przeróżne wykroczenia. Słono można zapłacić m.in. za postój w niedozwolonym miejscu.

Zapomnij o takich postojach. Nawet 1100 zł mandatu
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Zdarza się, że podczas podróży przychodzi moment, w którym musisz się zatrzymać. Przyczyny bywają różne. Niektórzy robią sobie przerwy po to, by rozprostować nogi, sprawdzić maila lub coś zjeść. Najczęściej natomiast postoje są wywoływane przez potrzeby fizjologiczne.

Co jasne, w takim przypadku najlepiej zjechać na stację. Niestety, nie zawsze jest możliwość. Z pomocą przychodzą wówczas parkingi leśne, choć i na nie czasem trudno natrafić.

Gdzie w takim przypadku można się zatrzymać? Wielu kierowców stawia na zatoki przystankowe. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.

Lepiej tak nie rób. Nagranie nauczką na przyszłość

Warto podkreślić, że zatrzymywanie się w zatoce przystankowej jest niedozwolone. Mogą tam stawać wyłącznie uprawnione do tego autobusy.

Jeżeli już to uczynisz, bądź bardzo uważny podczas ponownego włączania się do ruchu. Nagranie, które trafiło do sieci, pokazuje, że jeden z kierowców nie zachował wymaganej ostrożności.

Mało brakowało, a doszłoby do czołowego zderzenia! Poniższy film trafił w ręce policji, która wyciągnęła konsekwencje. Za wyprzedzanie na skrzyżowaniu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym nałożono mandat w wysokości 2000 zł i 6 punktów karnych, a za spowodowanie zagrożenia i zatrzymanie pojazdu na przystanku z zatoką sprawca otrzymał kolejne 1100 zł mandatu i 7 punktów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Uciekał przed policją. Przekroczył prędkość o ponad 100 km/h
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić