aktualizacja 

Zbaraniali już przy drzwiach. Nabywcy Tesli Cybertruck mają problem

94

Do sprzedaży trafia właśnie długo oczekiwany, elektryczny pick-up marki Tesla - Cybertruck. Jak się okazało, niektórzy nabywcy, przez brak klamek, nie wiedzą, jak otwiera się w nim drzwi.

Zbaraniali już przy drzwiach. Nabywcy Tesli Cybertruck mają problem
Tesla Cybertruck (Getty Images)

Elon Musk przez wielu jest uważany za jednego z największych wizjonerów w branży technologicznej. To on odpowiada za rozwój kosmicznego start-upu SpaceX, a także znanego producenta pojazdów elektrycznych - Tesla.

Do sprzedaży trafia właśnie najnowszy samochód z napędem elektrycznym tej marki. Mowa o oryginalnie wyglądającym pick-upie - Cybertruck. Pojazd doczekał się już oficjalnej prezentacji, która wywołała jednak sporo kontrowersji.

Niektórzy posiadacze pierwszych egzemplarzy Cybertrucka mieli bowiem spory problem z dostaniem się do wnętrza pojazdu. Jak się okazało, pojazd nie posiada klasycznych klamek do otwierania samochodu. Co więcej, Elon Musk postanowił własnoręcznie zaprezentować mechanizm otwierania drzwi podczas premierowego wydarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pościg za nieprzytomnym kierowcą tesli. Samochód pędził na autopilocie

W zamian otrzymujemy mały przycisk, umieszczony tuż obok krawędzi okna na słupku B, pomiędzy przednimi a tylnymi drzwiami. Pozwala on na uchylenie drzwi na kilka centymetrów, co pozwala na ich chwycenie i całkowite otwarcie.

Zamarznie i pojawi się problem? Tesla go nie widzi

Niestety, okazuje się, że ta funkcja dla wielu posiadaczy Cybertrucka jest kompletnie nieintuicyjna. Co więcej, może ona spowodować spore problemy związane z otwieraniem pojazdu w niskich temperaturach i przy sporym oblodzeniu. Tesla zapewnia, że w przypadku odlodzenia samochodu właściciel pojazdu będzie w stanie nacisnąć przycisk z taką siłą, że ta pozwoli na przełamanie naturalnej przeszkody i przywrócenie sprawności przycisku.

Warto wspomnieć, że problemy z klamkami nie są pierwszyzną dla pojazdów Tesli. Samochody z serii Tesla Model posiadają bowiem klamki, które chowają się w karoserii, co powodowało spore problemy z ich wysunięciem przy niskich temperaturach.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić