Zimowy płyn do spryskiwaczy za półdarmo? Jest banalny sposób

58

To już najwyższa pora, by zadbać o zimowy płyn do spryskiwaczy. Niestety, na stacjach paliw jest on zazwyczaj dość drogi. Taniej jest oczywiście w supermarketach, ale jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie takiego płynu. Przepis można uznać za bardzo prosty.

Zimowy płyn do spryskiwaczy za półdarmo? Jest banalny sposób
Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock)

Temperatury są coraz niższe, a nawet spadają poniżej zera. To oznaka, że pora zmienić płyn do spryskiwaczy z letniego na zimowy. Taki preparat można przygotować we własnym zakresie. Oczywiście woda i płyn do mycia naczyń to zdecydowanie za mało.

Trzeba jeszcze wykorzystać alkohol izopropylowy 70 proc. Dzięki niemu nasz płyn domowej roboty na pewno nie zamarznie. Wspomniany specyfik ma bardzo korzystne cechy - charakteryzuje się doskonałym odparowywaniem, a także świetnymi właściwościami oczyszczania i odtłuszczania różnorodnych powierzchni.

Pięciolitrową butelkę alkoholu izopropylowego nabędziesz za około 70 złotych. To wystarczy do rozrobienia aż 100 litrów płynu do spryskiwaczy!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poślizgnął się i wpadł pod koła. Dramatyczny wypadek rowerzysty w Zielonej Górze

Jak zrobić płyn do spryskiwaczy? Oto przepis

Bardzo łatwy przepis na zimowy płyn do spryskiwaczy znajdujemy na stronie prostepesto.pl. Potrzebne są cztery składniki:

  • 3 litry wody demineralizowanej albo z filtra;
  • 1 łyżka płynu do naczyń;
  • 100 ml octu;
  • 250 ml alkoholu izopropylowego 70 proc.

Jak postępować krok po kroku? W pierwszej kolejności zadbaj o przygotowanie czterolitrowego naczynia. To może być na przykład bańka po zużytym płynie do spryskiwaczy. Wlej tam 3 litry wody demineralizowanej lub z filtra, a następnie dodaj łyżkę ulubionego płynu do naczyń i dokładnie wymieszaj.

Później zaaplikuj jeszcze pół szklanki octu (100 ml) i szklankę (250 ml) alkoholu izopropylowego. Następnie wymieszaj raz jeszcze i ciesz się świetnym płynem!

Wspomniany alkohol można zamienić. Dopuszczalne jest również wykorzystanie denaturatu lub spirytusu. Podstawowy wariant uznaje się jednak za najbardziej opłacalny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić