Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Pomnik smoleński ma być plagiatem ich okładki. Jest oświadczenie zespołu

879

Nie cichną kontrowersje wokół pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w centrum Warszawy. Tym razem nie chodzi jednak o jego lokalizację, a o to, że prawdopodobnie autorzy monumentu mogli nie wpaść na jego pomysł samodzielnie.

Pomnik smoleński ma być plagiatem ich okładki. Jest oświadczenie zespołu
(Facebook.com)

Pomnik jest łudząco podobny do okładki niemieckiego zespołu. Chodzi o hardrockową grupę Beyond the Bridge i okładkę jej albumu "The Old Man and the Spirit" z 2012 roku. Zespół właśnie wydał oświadczenie po tym, jak o ewentualnym plagiacie zrobiło się głośno.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jutro przypada rocznica strasznego wypadku lotniczego w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie, w tym wielu polskich polityków, zginęli 10 kwietnia 2010 roku. Z kolei 10 kwietnia 2018 roku w centrum Warszawy zostanie odsłonięty kontrowersyjny monument. Bardzo przypomina nam projekt naszej okładki do albumu "The Old Man and the Spirit" z 2012 roku. Zespół Beyond the Bridhe chce, by było jasne, że nie ma żadnych politycznych intencji. Znaczenie naszej płyty, zarówno jeśli chodzi o jej zawartość, jak i okładkę, powinno odczytywać się jedynie w kontekście muzyki. Prosimy, byście pohamowali się od oskarżeń o plagiat i gróźb - brzmi oświadczenie zespołu opublikowane na Facebooku.

Oskarżenie o plagiat zamieścił też na swoim profilu na Facebooku Krzysztof Brejza. Polityk Platformy Obywatelskiej wprost napisał, że pomysł został ściągnięty od twórców okładki z albumu nagranego 6 lat temu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

O podobieństwie pomnika z Warszawy do innych dzieł mówi się od dawna. Jakiś czas temu, za pośrednictwem platformy dziejesie.wp.pl dostaliśmy od jednego z naszych czytelników screen z serialu "Tu i teraz", gdzie również widać było charakterystyczne schody.

Pomnik na placu Piłsudskiego w Warszawie zostanie oficjalnie odsłonięty w 8. rocznicę katastrofy. Jego budowa już od dawna budzi kontrowersje. Na taką lokalizację nie zgadzały się władze stolicy. Rada Warszawy, głosami PO, przyjęła uchwałę, w której nie wyrażono zgody na budowę monumentu. Pomimo tego, Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę pomnika ofiar.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: „Teoria o zamachu powinna być zbadana”. Tak uważa 21-latek
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić