Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karol Skomorowski
|
aktualizacja

Artur Barciś zabrał głos na temat FWK. "Trudno się nie oburzać"

8
Podziel się:

Artur Barciś dołączył do grona gwiazd, które krytycznie wypowiadają się na temat rządowych dotacji dla artystów. Aktor był gościem w Radiu Zet, gdzie komentował to, co dzieje się wokół dotacji z Funduszu Wsparcia Kultury.

Artur Barciś zabrał głos na temat FWK. "Trudno się nie oburzać"
Artur Barciś zabrał głos na temat Funduszu Wsparcia Kultury: "Trudno się nie oburzać" (ONS)

Po 8 miesiącach od wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce artyści w końcu doczekali się rządowej pomocy. Fundusz Wsparcia Kultury rozdysponował kwotę 400 mln zł, przyznając środki zarówno instytucjom publicznym, jak i prywatnym firmom.

Lista beneficjentów wzbudziła sensację. W ich gronie znaleźli się też twórcy disco polo m.in. Sławomir Świerzyński z zespołem Bayer Full (550 tys. zł dotacji), Radek Liszewski z zespołem Weekend (520 tys. zł dotacji) i Karol Niecikowski (900 tys. zł dotacji).

Głos w tej sprawie zabrał m.in. Artur Barciś, który był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. Rozmowa toczyła się głównie wokół tematu koronawirusa, z którym aktor niedawno wygrał walkę. Przy okazji uczulił słuchaczy, że zakażenie Covidem-19 to jest nie zwykłe przeziębienie, a groźna w skutkach choroba. Beata Lubecka pytała swojego gościa również o pomoc z Funduszu Wsparcia Kultury. Algorytm wyliczył, że dostać mieli ją tacy artyści, jak zespół Bayer Full czy Golec uOrkiestra.

ZOBACZ TAKŻE: Tymon Tymański o Kaziku. "Nie musi zarabiać w pandemii, bo zarobił już dawno"

Oburzałem się, bo trudno było się nie oburzać. Pomoc państwa, z naszych podatków, powinna pójść dla tych, dla których jest niezbędna. I to na pewno nie są ci ludzie. Takie zespoły discopolowe zarabiają bardzo duże pieniądze. I to przez wiele, wiele lat. Publikują na zdjęciach jachty itd. To nie są ludzie, którzy stracili dotychczasowe zarobki. To są bardzo zamożni ludzie – powiedział aktor.

Barciś dodał, że sam dotkliwie odczuwa skutki pandemii.

Gram w kilku przedstawieniach i od tamtej pory zagrałem dwa razy, a wcześniej miesięcznie grywałem po 20-30 przedstawień - tłumaczy artysta.

Wspomniał przy okazji o Teatrze Żelaznym w Katowicach jako przykładzie instytucji, która stworzyła warzywniak, żeby nie upaść. Jego zdaniem to właśnie tego typu organizacje powinny otrzymać pomoc od państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(8)
Gal Anonim
2 lata temu
Rządowe dotacje dla artystów - bardzo głupi pomysł na rozdawanie pieniędzy bogatym ludziom.
Marika
2 lata temu
Czerepach dobrze że jesteś wyzdrowiales.Nagrywaj takie filmy jak RANCZO jazdy tylko narzeka A Ty potrafisz to opanować całe narzekanie.Didawaj nam dalej trochę żartu rób coś jesteś dobrym aktorem ale nie docenionym
Maria.
2 lata temu
Wy artyści nie narzekajcie zarabiacie duża kasę bierzcie przykład z lidera zespołu Wilki p Gawlinski z grupą zbiera oliwki w Grecji.Pisze ciężko ale jest dobrze.A wy tylko narzekać.A gdzie kasa zarobiona? Koncerty wyjazdy itd.Wcale mi Was nie żal
Ala
2 lata temu
Odezwał się, kręci serial za serialem w TVP to kasy nie potrzebuje. I niech się tak nie wywyższa, bo te seriale to też nie jest kultura najwyższych lotów. Golcowie przynajmniej robią coś dla społeczności lokalnej, promują kulturę ludową, opiekują się zdolną młodzieżą z małych wsi. Ta nagonka na nich to dlatego, że głośno deklarują wiarę w Boga i przywiązanie do wartości.
Ewa
2 lata temu
Juz wyzdrowial. Celebryci szybko wychodza bez poowiklan.
Kłobuck
2 lata temu
Kult to klasa sama w sobie. A disco polo to niech ich płyty kupuje Kurski za swoje wielkie miesięczne wynagrodzenie. Pan Barciś i wielu ludzi Kultury ma rację, jeśli kogoś stać na utrzymywanie 600metrowego mieszkania, samochodów za miliony itd. To niech nie wyciaga rąk po nasze podatki.
kulturalny
2 lata temu
Cieszcie się ludzie kultury, że jakieś wsparcie idzie od rządu. Kto się czy byście coś dostali gdyby w Polsce był inny rząd. Może by powiedział jest silny rynek. Jak tu nie zarabiasz to szukaj innego zajęcia. Taki dziki kapitalizm.
Wojciech
2 lata temu
Grając 20-30 przedstawień miesięcznie plus gaże z filmów to jest BARDZO DUŻO kasy. Przynajmniej dla normalnego człowieka. Pan Barciś też jest zamożnym człowiekiem. Może nie tak jak piosenkarze ale biedy nie zaznał. A co ma powiedzieć ktoś, kto pracuje dorywczo i stracił wszelkie źródła dochodu? Przed tą histerią bardzo dużo ludzi z trudem wiązało koniec z końcem a teraz przymierają głodem. O nich rząd nie myśli tylko o bogaczach z Warszawy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić