WIP,FRA| 
aktualizacja 

Don Vasyl zaatakował Viki Gabor. Romska gwiazda nie wytrzymała. Mocne

494

Niedawno Don Vasyl skrytykował Viki Gabor. Piosenkarz zarzucił 15-latce, że w żaden sposób nie reprezentuje tej kultury i nie pokazuje, że jest Romką. Na te słowa zareagowała inna romska gwiazda. Patrycja Runo broni Gabor przed Don Vasylem.

Don Vasyl zaatakował Viki Gabor. Romska gwiazda nie wytrzymała. Mocne
Romska gwiazda broni Viki Gabor przed Don Vasylem. "Powinien pilnować swojego podwórka" (AKPA, AKPA)

Viki Gabor wzbudza wiele kontrowersji, odkąd zaczęła stawiać samodzielne kroki w show-biznesie. Nastoletnia gwiazda przyciąga nie tylko talentem, ale też charakterystycznym wyglądem. Uwielbia eksperymentować z modą, co nie podoba się każdemu.

Gabor stawia na oryginalne stylizacje i mocny makijaż. Jej stroje są nowoczesne, podobnie jak muzyka, którą tworzy. Dzięki takiemu połączeniu zjednała sobie tysiące fanów. Niestety wielbicielem Viki nie jest najwyraźniej Don Vasyl.

Zarzucił on Gabor, że nie reprezentuje odpowiednio romskiej kultury. Nie każdy wie, że w żyłach Viki płynie cygańska krew. - Nawet już człowiek nie wie czy to Romka czy nie Romka. Ona w ogóle nie pokazuje, że jest Romką. I w stylizacjach, wszystkich swoich ubiorach i muzycznie. Nic z nas nie ma - stwierdził gorzko piosenkarz w rozmowie z "Faktem".

W obronie Viki stanęła inna romska artystka, Patrycja Runo. W rozmowie z "o2" zwróciła się prosto do młodej wokalistki. Gwiazda zwróciła uwagę na krytykę kierowaną pod adresem Gabor i poprosiła, by nie przejmowała się nieprzychylnymi opiniami:

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Droga Viki! Nie powinnaś się przejmować krytyką pod swoim adresem. Tym bardziej, jeśli powodowana jest ona zazdrością o Twój status artystyczny, a jest on niebywały w tak młodym wieku - apeluje Runo.

Runo odniosła się też do słów, które sama wypowiedziała niedawno pod adresem 15-latki. - Owszem sama wypowiedziałam się jakiś czas temu, na temat jej wizerunku, jednak nie była to krytyka. Szkoda mi było, że zamieszanie wokół jej zbyt dorosłych kreacji, odwraca uwagę od wielkiego talentu i nieprzeciętnej urody - wyjaśnia nam "królowa cygańskiej piosenki".

Romska artystka broni Viki Gabor przed Don Vasylem

Patrycja Runo wymownie odniosła się również do słów Don Vasyla pod adresem Viki Gabor.

Uważam, że każdy "wielki artysta" powinien pilnować swojego podwórka i nie kwestionować czyjegoś pochodzenia, ani czepiać się muzyki, jaką inny artysta prezentuje - zaznacza w rozmowie z "o2".

Romska tancerka i wokalistka podkreśla, że nie długa spódnica czy śpiewanie pieśni "Ore Ore" świadczy o tym, czy ktoś zasługuje na miano Cygana lub Cyganki.

Viki! Nie musisz nosić długiej spódnicy, żeby płynęła w Tobie romska krew. Nie wszystkich kobiety romskie w Polsce noszą się przecież w ten sposób i nie ubiór świadczy o tym, jakie wartości zakorzenili w nas rodzice. Rób to, co robisz i co kochasz, bo uszczęśliwiasz tym również innych. Nie musisz śpiewać "Ore Ore", żeby być Cyganką - podsumowała Patrycja Runo.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Don Vasyl o filmie "Zenek". Komentuje motyw porwania syna muzyka przez Romów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić