Fani nadal pamiętają o Irenie Jarockiej. Gdyby żyła, obchodziłaby 76. urodziny

23

W przeddzień 76. urodzin redakcja o2.pl odwiedziła grób Ireny Jarockiej zlokalizowany na Starych Powązkach w Warszawie. Widok, który tam zastaliśmy, chwyta za serce i pokazuje, że pomimo upływu ponad dekady od śmierci artystki, fani nadal o niej pamiętają.

Fani nadal pamiętają o Irenie Jarockiej. Gdyby żyła, obchodziłaby 76. urodziny
Fani nadal pamiętają o Irenie Jarockiej (Wikimedia Commons, o2.pl)

Ze śmiercią niektórych osób jest się ciężko pogodzić nawet po upływie stosunkowo długiego okresu czasu. Tak niewątpliwie jest w przypadku Ireny Jarockiej, która zmarła 21 stycznia 2012 roku w jednym z warszawskich szpitali. Powodem śmierci 65-latki był złośliwy glejak mózgu. Kilka dni później na Starych Powązkach w Warszawie tłumy odprowadziły urnę z prochami zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.

Irena Jarocka w czasie kariery rozkochała w swojej twórczości miliony osób. Tłumy fanów pojawiały się na jej koncertach zarówno w kraju, jak i za granicą. Wokalistka była autorką ogromnych hitów, takich jak m.in. "Kawiarenki", "Wymyśliłam Cię", czy "Beatlemania story". W trakcie kilkudziesięciu lat występów na scenie otrzymała wiele cennych nagród. Uhonorowano ją m.in. Nagrodą Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, czy Srebrnym Pierścieniem na FPŻ w Kołobrzegu.

Fani nadal pamiętają o Jarockiej

Śmierć Ireny Jarockiej była ogromnym ciosem dla jej fanów. Pomimo choroby wiele osób liczyło, że wokalistka przezwycięży trudności i wróci do zdrowia. Niestety stało się inaczej. 18 sierpnia bieżącego roku wokalistka obchodziłaby 76. urodziny. W przeddzień jubileuszu redakcja o2.pl odwiedziła jej grób. Mogiła jest zlokalizowana w katakumbach Starych Powązek w Warszawie.

Ze względu na konstrukcję katakumb można było tylko zamontować tam płytę nagrobną. Wyryto na niej imię i nazwisko wokalistki oraz lata jej życia. Ponadto zamieszczono epitafium "śpiewając, miłuję". Fani pamiętają o Irenie Jarockiej, co pokazuje specjalny stolik postawiony na ziemi. To właśnie na nim odwiedzający zostawiają kwiaty, zdjęcia, listy oraz spersonalizowane znicze. Odwiedzenie mogiły artystki to prawdziwe przeżycie.

Grób Jarockiej jest jednym z dwóch najczęściej odwiedzanych w Katakumbach. Kilka rzędów dalej pochowane są prochy Czesława Niemena. To właśnie te dwie mogiły charakteryzuje zawsze wiele kwiatów, zniczy i listów od fanów. Miejsca wyróżniają się na tle innych grobów.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić