Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Rak przerwał karierę Marka Torzewskiego. "Zrezygnował z walki"

37
Podziel się

Marek Torzewski to jeden z najpopularniejszych tenorów w Polsce. Pod koniec lat 80. postanowił wyjechać do Belgii, gdzie jego kariera nabrała rozpędu. Niestety, wyśmienita passa została brutalnie przerwana.

Rak przerwał karierę Marka Torzewskiego. "Zrezygnował z walki"
Marek Torzewski (akpa)
bETjeIUl

Marek Torzewski od najmłodszych lat interesował się muzyką. Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Poznaniu wyjechał do Łodzi. Właśnie tam poznał przyszłą żonę. Przez pewien czas razem z Barbarą Romanowicz-Torzewską wiódł wspaniałe życie. Para doczekała się córki, która wielokrotnie towarzyszyła ojcu na scenie.

Niestety, kilka lat temu sielanka rodziny Torzewskich została przerwana. Okazało się bowiem, że popularny muzyk jest chory - Marek Torzewski usłyszał, że ma raka.

bETjeIUn
Mój mąż nie przyjął tej wiadomości. Zrezygnował z walki o siebie. To spadło na nas jak grom z jasnego nieba. To był ogromny szok. Mąż zamknął się nawet na mnie, nie chciał rozmawiać z nikim. Jedynym bodźcem była w tym momencie moja córka Agata. Powiedziała do niego: "Marek, proszę cię, nie rób mi tego. Przecież wiesz, że mam mieć ślub. Obiecaj mi, że zaczniesz się leczyć i odprowadzisz mnie do ołtarza. Zaśpiewasz na moim ślubie i masz mi dać słowo, że będziesz się leczył i pozwolisz mamie sobie pomóc". I Marek wtedy powiedział: "Agatko, tak, zaczynamy" - ujawnia Barbara Romanowicz-Torzewska w rozmowie z Plejadą.

"Mieliśmy tylko 10 proc. szans".

Żona Torzewskiego zatroszczyła się o odpowiednią opiekę, razem jeździli na chemię. -  Marek odprowadził Agatę do ołtarza, zaśpiewał na ślubie. Nasza córka uratowała Marka. Lekarze zaproponowali operację, ale wiązała się ona z ogromnym utrudnieniem, jeżeli chodzi o zawód męża. Zrezygnowaliśmy z operacji, ale na wyjście z tej choroby mieliśmy tylko 10 proc. szans, stosując eksperymentalne leczenie. W tej chwili mija trzy lata, od kiedy mąż zachorował. Cały czas jest pod kontrolą. Profesor, który go prowadził i leczył, powiedział, że przykład mojego męża daje nadzieję innym chorym i dzięki temu ta eksperymentalna metoda leczenia została wdrożona. - dodaje Romanowicz-Torzewska.

Często mówi się, że ktoś "wygrał" z nowotworem. To jest bardzo nieodpowiednie, bo nikt nie chciał w tę grę grać. Nikt do tej gry nie staje, nie mamy na to wpływu, to ona do nas przychodzi. Mój mąż był bardzo dzielny, to jest straszna choroba, to jest okropne. Najważniejsze jest to, że jesteśmy razem - podsumowuje żona Marka Torzewskiego.
bETjeIUt
Zobacz także: "Ordynarna zagrywka". Sienkiewicz ostro o inicjatywie Dudy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETjeIUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Maja
4 tyg. temu
Wspaniały człowiek piękny głos brakuje mi pana Torzewskiego w TV życzę szybkiego powrotu do zdrowia i na scene
Domatorka1.
4 tyg. temu
Szanowni państwo gratuluję! Chylę czoła za chęć i wiarę w to co robiliście i jacy dzisiaj jesteście. Za to przede wszystkim, że jesteście razem! Miałam ogromną przyjemność i radość poznać rodzinę Państwa Torzewskich. I choć między jednym a drugim spotkaniem minęło trochę czasu to P. Marek mnie zapytał Czy Karol Już Słyszy? Mam niepełnosprawnego syna i walczyłam o jego życie długo i z całych sił i po drodze też właśnie trzymał za Nas kciuki Pan Marek! Ja i Karol trzymamy za Pana kciuki odkąd tylko się dowiedzieliśmy!!! Taka żona i córka to Skarby! Poznaliśmy się w Karpaczu a później spotkaliśmy w Rybniku a Pan zapamiętał i mnie i Karola znając tulu ludzi na świecie. Bóg kocha dobre uczynki a Pan je robił i dlatego będzie Pan zdrowy i szczęśliwy czego życzę z całego serca. Ewa z Karpacza
Fanka
4 tyg. temu
Zdrowia p. Marku❤️❤️❤️❤️
bETjeIUP
Okay
4 tyg. temu
PANIE MARKU 200 LAT W ZDROWIU. POZDRAWIAM SERDECZNIE
Jczajk34
miesiąc temu
Panie Marku jestem z panem i dziękuję za piękny śpiew
Alicja
miesiąc temu
Jest Pan świetnym artystą i wspaniałym człowiekiem.Prosze być dobrej myśli i współpracować z lekarzami.Serdecznie pozdrawiam.
111
miesiąc temu
Życzę Panu dużo zdrówka i szczęścia
Domi
miesiąc temu
Prosze się nie poddawać rodzina pana potrzebuje i my również
Domi
miesiąc temu
Prosze walczyć dla siebie oraz dla rodziny
ChochlikT
miesiąc temu
To jest straszne kiedy groźna choroba dotyka bliskich, przyjaciół, znajomych jesteśmy wobec choroby bezsilni.Trzeba się w trudnych chwilach.wspierac , jednoczyć żeby osiągnąć sukces choćby mały.ŻYCZMYsobie zdrowia, dbajmy o siebie i swoich bliskich.No i szczepmy się Żeby żyć , żyć
Krystyna
miesiąc temu
Jestem zachwycona głosem Pana Marka i życzę dużo zdrowia
Eryk
miesiąc temu
Bardzo lubię jego piosenki ma wspaniały głos Życzę z całego serca zdrowia Ale m pytanie czy oddał Pan pieniadze
Magda
miesiąc temu
100 lat w zdrowiu!!!
bETjeIUH
Barbara
miesiąc temu
Zdrowia życzę pięknie pan śpiewa jesteście sympatyczną rodziną mam z Panem zdjęcie z autografem spotykaliśmy się kilkakrotnie w Kołobrzegu w gryfe będzie dobrze i proszę w to wierzyć pozdrawiam❤
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić