Wyznanie popularnej modelki plus-size. Mówi, że choruje na anoreksję

35
Podziel się:

Modelka poinformowała opinię publiczną, że zmaga się z anoreksją. W odpowiedzi na modelkę plus-size wylała się ogromna fala hejtu. 35-latka postanowiła zareagować na nienawistne komentarze. Odpowiedziała na nie w trakcie występu w amerykańskim talk-show.

Wyznanie popularnej modelki plus-size. Mówi, że choruje na anoreksję
Tess Holliday poinformowała opinię publiczną, że choruje na anoreksję. Na modelkę spadła fala hejtu. Postanowiła odpowiedzieć. (Getty Images, David Crotty/Contributor)

Tess Holliday opowiedziała o swoim stanie za pośrednictwem mediów społecznościowych. 1 maja modelka poinformowała na Twitterze, że zmaga się anoreksją. Jednocześnie przyznała, że stopniowo wraca do zdrowia.

Jestem anorektyczką i wracam do zdrowia. Już nie wstydzę się mówić o tym głośno – napisała Tess Holliday na Twitterze.

Tess Holliday – anoreksja. Modelka plus-size reaguje na hejterskie komentarze

Internauci podzielili się na dwa obozy. Część osób wyrażała wdzięczność, że Holliday nagłaśnia problem zaburzeń odżywiania u osób o "niestandardowych" rozmiarach. Inne kwestionowały prawdomówność modelki plus-size, dowodząc, że osoby z anoreksją cierpią na niedowagę. Pod adresem 35-latki padły liczne wyzwiska.

Zobacz także: Zobacz też: "W łóżku z Oskarem". Monika Miller zwierzyła się z problemów z anoreksją

W czwartek 6 maja Tess Holliday wzięła udział w programie "Good Morning America". Modelka plus-size przyznała, że sama długo nie mogła zaakceptować diagnozy o anoreksji. 35-latka określiła ostatnie dni najtrudniejszym okresem, od kiedy została osobą publiczną. Wśród osób, które podważały jej słowa, były nawet te cierpiące na anoreksję.

Otrzymałam wiele wiadomości od ludzi, którzy chorują na anoreksję i są naprawdę, naprawdę wściekli, ponieważ uważają, że kłamię. Nienawiść była przytłaczająca, ale wiadomości od tych, którzy poczuli się dostrzeżeni, zrozumiani i kochani znacznie przeważają nad słowami krytyki – podsumowała Tess Holliday (Yahoo! News).

Jak podkreśliła w rozmowie z Yahoo! News Chelsea Kronengold, rzeczniczka organizacji zajmującej się zaburzeniami odżywiania, Holliday cierpi na atypową anoreksję. Chorzy doświadczają objawów typowych dla "zwykłej" anoreksji, m.in. zmuszają się do nadmiernego wysiłku fizycznego, ograniczają kalorie czy spożywają środki przeczyszczające. Jednak ich waga, jak w przypadku modelki plus-size, nie ulega zmniejszeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić