Nawet 1047 hPa. Tak wysokiego ciśnienia nie było od lat

Nawet 1047 hPa. Tak wysokiego ciśnienia nie było od lat

Nawet 1047 hPa. Tak wysokiego ciśnienia nie było od lat
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | shutterstock.com
Marianna Fijewska
23.02.2019 10:08, aktualizacja: 23.02.2019 11:07

"Pogodę w Polsce kształtuje rozległy wyż, który rozciąga się od Niziny Węgierskiej na wschodzie aż po Morze Liguryjskie na zachodzie" - alarmuje MeteoGroup Polska.

W nocy z 22 na 23 lutego nad Polską pojawiło się centrum potężnego układu wyżowego - Frauke. Maksymalne ciśnienie może wynieść nawet 1047 hPa. To najwyższe ciśnienie na całym kontynencie europejskim.

Według danych IMGiW, wahania ciśnienia atmosferycznego mają wpływ na samopoczucie aż połowy Europejczyków. W ciągu dnia ze skutkami wyżu mogą zmagać się mieszkańcy środkowej Polski, gdyż to właśnie nad nimi znajdzie się Frauke.

Konsekwencją wysokiego ciśnienia atmosferycznego jest przede wszystkim senność i idące za nią poczucie rozkojarzenia oraz rozdrażnienia. Oprócz tego u osób wrażliwych na warunki pogodowe mogą wystąpić bóle bądź zawroty głowy.

Najpoważniejszą konsekwencją wzrostu ciśnienia atmosferycznego są zaburzenia krążenia. Podwyższone ciśnienie zwiększa krzepliwość krwi, co jest szczególnie niebezpieczne dla osób chorujących na miażdżycę. Zaleca się, by podczas dni takich, jak ten, nie piły kawy i innych napojów pobudzających.

Na szczęście Frauke długo nie zagości w Polsce. W nocy z 23 na 24 lutego przemieści się poza granice naszego kraju.

Jakie masz zdanie na temat takiej pomocy? Prześlij nam spostrzeżenia przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (151)
Zobacz także