Aleksandra Głowacka| 

Słowa, które nie powinny paść na antenie. Sobala tym razem przesadził

109

W sobotę 17 lutego widzów Telewizji Republika przywitał Jacek Sobola, który poprowadził serwis informacyjny "Dzisiaj". W krótkiej zapowiedzi na samym początku dało się słyszeć: - Po śmierci Nawalnego cały świat krzyczy, że Putin to zabójca, ale pamiętajmy, kto stoi na czele polskiego rządu.

Słowa, które nie powinny paść na antenie. Sobala tym razem przesadził
Sobala uderza w Tuska na antenie TV Republika (AKPA, YouTube)

Jacek Sobala słynie z tego, że nie wstydzi się mówić prosto z mostu, co mu w duszy gra. Obecnie jest jednym z dziennikarzy i prezenterów w TV Republika. To właśnie on wprowadził do słownictwa obraźliwe określenie "chyży rój", którego bardzo często używa, opisując Donalda Tuska.

Skąd wzięło się to słowo? Historię jego powstania Sobala niedawno tłumaczył w programie "Mówi się...".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zapytaliśmy o zmiany w TVP. Skrajne opinie Polaków
Zaraz po tym, jak Donald Tusk zapowiedział, że wraca do polskiej polityki, to było kilka lat temu, zastanawiałem się, jak mam o nim opowiadać. Spośród tych wszystkich określeń, jakie przychodziły mi do głowy, większość do publicznego użycia się nie nadaje, z różnych powodów. Uzgodniliśmy, że jedynym, którego będę mógł używać, jest właśnie to, "chyży rój".

Z kolei w sobotę 17 lutego w serwisie informacyjnym "Dzisiaj" prezenter połączył śmierć Aleksieja Nawalnego w kolonii karnej z premierem Polski, Donaldem Tuskiem. W kontekście słów "Putin to zabójca" pojawiło się wyraźnie ostrzeżenie skierowane do widzów TV Republika.

Ale pamiętajmy, kto stoi na czele polskiego rządu – powiedział na antenie TV Republika Sobala.

Ciąg dalszy oskarżeń dziennikarza

Był to zaledwie początek wywodu Jacka Sobali. W dalszej części programu "Dzisiaj" rozwinął swoją myśl.

Teraz po śmierci Nawalnego przypomina się inne ofiary Putina. […] Ta lista jest długa, a są jeszcze wojny. Czeczenia, Ukraina to setki tysięcy niewinnych ofiar, kobiet i dzieci. Ale dzisiaj, gdy świat krzyczy "Putin to zabójca", pamiętajmy, że na czele polskiego rządu stoi człowiek, który spotykał się z Putinem, bo jak mówił, "chcemy dialogu z Rosją, taką, jaką ona jest".

Co ciekawe, dziennikarz insynuował w swoich słowach pewne kwestie, ale nie wymienił Donalda Tuska z imienia i nazwiska. Okazuje się, że w przeszłości potrafił nawet grozić premierowi.

Wiesz co, Tusku? Ty się zacznij oglądać za siebie, bo ta sprawiedliwość, moim zdaniem, już po ciebie idzie. Ty jeszcze o tym nie wiesz, ale tak jest – mówił przed kilkoma tygodniami.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić