Absurdalna radość piłkarza po golu. Przekroczył granice?

1

Yago Cariello postanowił odpowiedzieć na prowokacje z trybun stadionu. Uskrzydlony zdobyciem gola zdecydował się na budzący oburzenie sposób świętowania.

Absurdalna radość piłkarza po golu. Przekroczył granice?
Yago Cariello cieszył się z gola w kontrowersyjny sposób (Twitter, Arena Sport)

Yago Cariello jest 23-letnim Brazylijczykiem. Urodził się w Rio de Janeiro, ale postanowił wcześnie spróbować swoich sił w europejskim futbolu. Na zasadzie transferu bezgotówkowego przeniósł się do bliskiej kulturowo Portugalii. Od tego sezonu jest piłkarzem Portimonense, a ta drużyna występuje w miejscowej ekstraklasie.

Brazylijczyk podpisał z klubem kontrakt na na trzy lata. Na razie zrobiło się o nim głośno nie za sprawą spektakularnych występów, a sposobu, w jaki świętował swojego drugiego gola strzelonego w lidze portugalskiej.

Napastnik podbiegł w kierunku trybun, chwycił w dłonie chorągiewkę i zaczął udawać strzelanie z karabinu do kibiców. Niesmaczne zachowanie nie mogło spodobać się publiczności, która do końca wygranego przez Portimonense 2:1 meczu z Vitorią Guimaraes kwitowała gwizdami każdy kontakt z piłką Yago Cariello. W kierunku zawodnika poszybowały przedmioty.

Odpowiedź na prowokacje

Celebrowanie gola z chorągiewką w dłoniach automatycznie kwalifikowało się do napomnienia piłkarza żółtą kartką. Za numer z "karabinem" groziły jednak poważniejsze konsekwencje, z dyskwalifikacją włącznie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Piłkarz po meczu tłumaczył swoje absurdalne zachowanie prowokacjami ze strony kibiców. Ci mieli obrażać Brazylijczyka na tle rasistowskim. Atmosfera rywalizacji na stadionie Vitorii Guimaraes była więc bardzo nerwowa.

Skandal z udziałem Yago Cariello był szeroko komentowany w portugalskich mediach. Trener zespołu Portimonense nie zamierzał jednak karać swojego podopiecznego i wystawił go ponownie w podstawowym składzie w następnym, wygranym 1:0 meczu z Maritimo. Tym razem nie strzelił gola i nie miał możliwości pokazania bardziej cywilizowanej radości.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić