Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
VDB
|
aktualizacja

Dziennikarz wyśmiał aktywistkę. Internauci nie mieli litości

35
Podziel się:

W cotygodniowym felietonie na Kanale Sportowym Krzysztof Stanowski otwarcie kpił z artykułu aktywistki Mai Staśko. Znany dziennikarz sportowy zarzucał jej generalizację i abstrakcyjne uogólnienia. Styl oraz ton jego wypowiedzi spotkał się z dużą krytyką ze strony internautów.

Dziennikarz wyśmiał aktywistkę. Internauci nie mieli litości
Maja Staśko została skrytykowana przez Krzysztofa Stanowskiego (Facebook.com)

W każde wtorkowe przedpołudnie na Kanale Sportowym publikowany jest felieton Krzysztofa Stanowskiego - "Dziennikarskie Zero". Porusza on w nim abstrakcyjne, jego zdaniem, wydarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie w świecie mediów. Prezentowane materiały zazwyczaj są bardzo ostre, jednak zdaniem dużej części internautów w ostatnim wydaniu tego programu doszło już do przesady.

W miniony wtorek w 7. odcinku "Dziennikarskiego Zera", Stanowski poruszył dwa tematy. Pierwszym był pewien paradoks kiedy czarnoskóry zawodnik opluł piłkarza o białym kolorze skóry. Jego zdaniem gdybyśmy mieli odwrotną sytuację to świat stanąłby w płomieniach. Natomiast to nie było tak kontrowersyjne jak drugi temat - analiza artykułu aktywiski Mai Staśko (można to zobaczyć od szóstej minuty poniższego wideo).

Zobacz także: DZIENNIKARSKIE ZERO #7 - RASIŚCI, FEMINISTKI I KONIEC ŚWIATA

Molestowanie. Jaka skala problemu?

W swoim artykule Maja Staśko zwraca uwagę na to jak dużym problemem jest molestowanie kobiet. Na poparcie swojej racji wybrała kilka bardzo wyraźnych przykładów. Natomiast zdaniem Krzysztofa Stanowskiego wszystkie przetoczone przez nią problemy są abstrakcyjną próbą generalizowania problemu. Co więcej, dziennikarz wytknął aktywistce niedorzeczność opisywanych przez nią sytuacji.

Aktywistka szybko zareagowała na materiał Stanowskiego i odpowiedziała mu na Twitterze. To wywołało burzliwą dyskusję na temat molestowania kobiet i tego jaka jest rzeczywista skala problemu.

Wymiana "uprzejmości" trwała bardzo długo. Maja Staśko żarliwie broniła swoich racji, natomiast dziennikarz starał się to wszystko punktować. W stylu podobnym do tego ze swojego felietonu. To spowodowało, że Stanowski był oskarżany o bagatelizowanie problemu przez kolejne osoby.

Polska znów podzielona

Okazało się, że ostry felieton podzielił Polskę, ponownie. Internauci podzielili się na dwa obozy, który popierają wyłącznie jedną lub drugą stronę. Wydaje się jednak, że akurat w tej sytuacji nie jest to potrzebne. Temat jest poważny i potrzebuje poważnego potraktowania.

Hiperbole zastosowane przez aktywistkę w jej tekście z pewnością nie przyczyniły się do poparcia ruchu feministycznego. Natomiast ostra odpowiedz Krzysztofa Stanowskiego wywołała lawinę hejtu wobec Mai Staśko. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach możemy zobaczyć kontynuację tego tematu.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: kolega Piątka oświadczył się. Powiedziała "tak"?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
Mac
rok temu
Odnośnie rumunskich sędziów: "To, że w jednym kraju słowo na ,,N" stało się z jakiegoś powodu określeniem pejoratywnym, nie oznacza, że jego odmiany w innych krajach też automatycznie muszą mieć takie same, negatywne skojarzenia! Dlatego Hiszpanie na każdym kroku używają przymiotnika ,,negro", opisując czarnego człowieka, i nie ma w tym nic rasistowskiego. Z rumuńskimi sędziami, bohaterami tego psychodelicznego skandalu, jest dokładnie tak samo! A jeśli ktoś nie wierzy, niech przeprowadzi prosty test. Wpisz sobie w Google Translator polskie słowo ,,Murzyn" (ostatnio Rada Języka Polskiego łaskawie pozwoliła dalej go używać) - i przetłumacz na rumuński. Dla pewności jeszcze wpisz ,,black man" i przetłumacz w tej wersji z angielskiego na rumuński. Zaskoczeni? I co teraz? Kiedy pierwszy pozew dla oficjalnego słownika Google? Albo dla całego narodu rumuńskiego, za to, że w codziennym języku używa określenia, które za granicą źle się komuś kojarzy...?" Raz prozą raz rymem walczymy z propagandowym reżimem.
Tomek
rok temu
Stanowski skrytykowany przez Internautów? Proszę poczytać komentarze, przecież tu są głównie głosy poparcia...
normalny
rok temu
to co pisze ta dziewczyna powinno skutkować umieszczeniem jej w szpitalu psychiatrycznym bez dostępu do internetu. Stano pięknie ją wyjaśnił
Voit
rok temu
Ona nie jest wiarygodna jako feministka, ponieważ się maluje. Jest to pewien rodzaj oszustwa. Oszustwa nakierowanego na to, aby się jawić bardziej atrakcyjną i zwracać na siebie większą uwagę przede wszystkim w kontekście seksualnym.
GYPSY'S
rok temu
Haha internauci oburzeni k... Większość popiera Stanowskiego bo otwarcie mówi tono czym inni myślą
WCc
rok temu
Stanowski ma predyspozycje do "skandali" ale jeśli chodzi o pierwszy artykuł 100% prawdy. Co do tematu pani aktywistki też ma rację w 90%. Co człowiek to opinia,tyle w temacie
Racjonalizm
rok temu
Stanowski wypunktował absurdalność jej artykułu. Potem przyznała, że użyła hiperboli. Tylko nie wiadomo co w artykule jest zmyślone, a co prawdą. Dane o 87proc, też z badania w ktorym zaznaczono, że próba nie była reprezentatywna
Alabama
rok temu
Tutaj sprawę powinien skomentować najman, on zna sie na wszystkim, a co może wiedzieć np. Taki stanowski, albo jakiś terapeuta. Najman sprowadziłby sprawę w nogi, posapal w parterze, aaze juz sprawa na glebie, nici z kopania, tra klepać, ale jak klepać.
Myślący
rok temu
Artykuł zupełnie wypacza rzeczywistość. To właśnie większość staje po stronie Stanowskiego. Teraz widzicie obiektywizm o2, onetu, interii i im podobnym portalom.
Pan p
rok temu
Co wy za brednie wypisujcie 3/4 ogółu po stronie stanowskiego a pani która skończyła mgr z prawa bez aplikacji tytułujaca się prawniczka to już dno dna
Lewy
rok temu
Powiedział prawdę ale przecież tak nie wypada....
Przemek
rok temu
I w taki oto sposób panienka zaistniałą. Osoba która niczego nie potrafi...jedynie gadać i oskarżać
1234
rok temu
Jesli nie moze sie wypowiadac to by to lamalo wolnosc slowa. Dzisiaj na tewmty polityczne w Polsce wypowiadaja sie piosenkarze i celebryci, to czemu nie on?
martyna
rok temu
Maja Staśko zamiast pomagać to koszmarnie szkodzi. Ten jej tekst jest po prostu koszmarny. Nie chcę by ktoś taki był poniekąd moim przedstawicielem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić