Joanna Jędrzejczyk spotkała byłą rywalkę. "Zabójczynie"

8

Na sportowej emeryturze przebywa już Joanna Jędrzejczyk, dzięki czemu bez żadnych problemów w styczniu mogła udać się na wakacje. Wybór padł na Tajlandię, gdzie była zawodniczka UFC spotkała swoją dawną rywalkę Walentinę Szewczenko. Obie postanowiły spędzić ze sobą więcej czasu.

Joanna Jędrzejczyk spotkała byłą rywalkę. "Zabójczynie"
Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk (fot. Instagram)

Joanna Jędrzejczyk przez lata zapracowała na status ikony żeńskiego MMA. W lipcu 2014 roku jako pierwsza Polka trafiła do organizacji UFC, gdzie stoczyła piętnaście walk. Przez długi czas utrzymywała się w ścisłej czołówce wojowniczek z wagi słomkowej, a także dzierżyła pas mistrzyni.

W 2020 roku doznała czwartej w karierze porażki z Zhang Weili przez niejednogłośną decyzję. Przez kolejne dwa lata nie oglądaliśmy jej w ringu aż w końcu doszło do rewanżu z wymienioną rywalką. Niestety, Chinka po raz kolejny okazała się lepsza i tym razem zakończyła walkę przed czasem. Po niej Jędrzejczyk ogłosiła zakończenie sportowej kariery.

- Od kilku dni czuję, że bardzo chciałabym wrócić. Nie chcę wyjść na osobę, która mówi jedno, a robi drugie. Ja cały czas to czuję i to mnie bardzo męczy - powiedziała w rozmowie z Polsatem Sport w grudniu 2022 roku, ale ostatecznie nie postanowiła wrócić do zawodowego sportu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: strzelecka rywalizacja w Barcelonie. Nowy król wolnych

Jędrzejczyk korzysta obecnie z wolnego czasu. Właśnie przebywa w Tajlandii na wakacjach, skąd wstawia zdjęcia i nagrania na swoje media społecznościowe.

Nie inaczej było w momencie, gdy spotkała swoją byłą rywalkę, a mianowicie Walentinę Szewczenko. Do ich pojedynku doszło w grudniu 2018 roku, a stawką było zwakowane mistrzostwo wagi muszej. Urodzona w Kirgistanie zawodniczka zwyciężyła jednogłośnie na punkty.

Obecnie Szewczenko wciąż kontynuuje karierę. 5 marca 2023 roku straciła pas mistrzowski na rzecz Alexa'y Grasso. Do rewanżu doszło pół roku później, walka zakończyła się niejednogłośnym remisem, przez co Meksykanka zachowała tytuł.

"Dwie przypadkowe zabójczynie w Tajlandii. Wspaniale było Cię zobaczyć. Dzięki za niesamowity i pyszny wieczór" - napisała Jędrzejczyk we wpisie, do którego dołączyła wspólne zdjęcie z Szewczenko.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić