oprac. Piotr Szarwark| 

"Patrzę i nie wierzę". Polski skoczek nie ma powodów do optymizmu

8

Maciej Kot od lat stara się wrócić na poziom Pucharu Świata i ciągle nie jest w stanie tego osiągnąć. Niedawno brał udział w drugoligowych zawodach skoków. Nie może być zadowolony ze swojej postawy.

"Patrzę i nie wierzę". Polski skoczek nie ma powodów do optymizmu
Maciej Kot (Instagram)

W lecie Maciej Kot dobrze radził sobie w trzech konkursach Letniego Grand Prix 2022 (w Wiśle i Courchevel) i wydawało się, że wreszcie, po kilku latach, wraca na dobre tory. Od tego czasu do takich wyników już nie nawiązał. Nie dał rady powalczyć też o miejsce w siedmioosobowej kadrze na zawody Pucharu Świata.

W związku z tym międzynarodową rywalizację w sezonie 2022/23 rozpoczął w Pucharze Kontynentalnym. W miniony weekend odbyły się dwa pierwsze konkursy tego cyklu - na dużej skoczni w Vikersund. Doświadczony reprezentant Polski nie może być zadowolony ze swojej postawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: nagranie Lewandowskiego hitem sieci. Kapitan nie próżnuje

Największym problemem Kota podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego była stabilizacja. Zawodnik był w stanie oddać jeden dobry skok, ale drugi był już znacznie słabszy. Efekt? Zarówno sobotnie, jak i niedzielne zawody Maciej Kot zakończył na 30. miejscu - ostatnim premiowanym punktami do klasyfikacji generalnej.

Po niedzielnym konkursie 31-latek wymownie podsumował swoją dyspozycję w Vikersund.

Patrzę i nie wierzę - napisał w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Dzień później był już w nieco lepszym nastroju. Wciąż liczy na to, że zdoła wydostać się z marazmu i wróci na przynajmniej solidny poziom.

Patrz w przyszłość z nadzieją, a nie w przeszłość z żalem - napisał w poniedziałek.

W najbliższy weekend Kot będzie mógł poprawić swoje wyniki i nastrój. W sobotę i niedzielę weźmie udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Ruce.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić