LAK| 

Skandal w Pekinie. Dziennikarz usunięty przez ochroniarza

46

O tym jest coraz głośniej w internecie. Korespondent holenderskiego "NOS" został wyciągnięty z obrazu na żywo przez chińskiego ochroniarza. Na niewiele dały się tłumaczenia w języku gospodarzy. Nie wiadomo też, co wywołało interwencję ochroniarza.

Skandal w Pekinie. Dziennikarz usunięty przez ochroniarza
Dziennikarz usunięty przez ochroniarza (Twitter)

Korespondent NOS Sjoerd den Daas został wypchnięty sprzed kamery przez chińskiego ochroniarza podczas połączenia na żywo ze studiem Journaal w Holandii. W rezultacie musiał odwołać swój występ. Prowadząca nie mogła uwierzyć w to, co widzi na ekranie. Jej mina mówi wszystko.

Den Daas znajdowało się niedaleko stadionu w Pekinie, na którym wkrótce rozpoczęła się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich. Gdy dziennikarz mówił o tym, co Chiny pokażą w audycji o 12 w południe, podszedł do niego ochroniarz, który wyciągnął go z kadru za ramię. Den Daas nieznacznie stawiał opór i mówi po chińsku do ochroniarza, ale ten pozostał nieugięty.

Teraz jesteśmy stąd wyciągani - powiedział korespondent. - Właśnie zostaliśmy wyrzuceni z innego obszaru, więc obawiam się, że będziecie musieli do was wrócić później - dodał.


Saïda Maggé stwierdziła, że ​​jest to rzeczywiście najlepsza opcja. "NOS" twierdzi, że Den Daas czuje się w porządku i może kontynuować swoją historię później w audycji.

Bolesna ilustracja

Redaktor naczelny NOS, Marcel Gelauff, nazywa to "bolesną ilustracją" stanu wolności prasy w tym kraju. - Sjoerd często mówił i pokazywał, jak trudno jest dziennikarzowi w Chinach. Istnieje daleko idąca tendencja do ograniczania wolności, a z powodu koronawirusa może to być jeszcze silniejsze - powiedział.

Gelauff mówi, że nie rozumie, dlaczego interweniował ochroniarz. - Jeszcze nie rozmawiałem z Sjoerdem, ale z tego, co widziałem na zdjęciach, trudno było wywnioskować, że komuś ​​przeszkadza. Ma nadzieję, że Den Daas i inni dziennikarze będą mogli swobodnie wykonywać swoją pracę na igrzyskach olimpijskich, ale także na inne tematy - dodał.

Zobacz całą sytuację:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Jest na ustach całego świata. Co za gol! (wideo)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić