Tokio 2020. "Dlaczego tak?". Organizatorzy pokazali medale i wywołali zamieszanie

20

Ponad 300 finałów zaplanowano na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Organizatorzy pokazali, jak wyglądają medale dla sportowców. Niektórzy internauci myśleli, że został popełniony błąd. Wszystko szybko się jednak wyjaśniło.

Tokio 2020. "Dlaczego tak?". Organizatorzy pokazali medale i wywołali zamieszanie
Qian Yang (PAP/EPA)

Według wstępnych planów letnie igrzyska olimpijskie w Tokio miały odbyć się w 2020 roku. Plany organizatorom pokrzyżował jednak koronawirus. Zdecydowano się przełożyć imprezę z 2020 na 2021 rok.

Pandemia nadal nie odpuszcza. Japonia, podobnie jak inne kraje na świecie, walczy z nowymi wariantami covid-19. Tym razem żadnych przesunięć już jednak nie było. W piątek, 23 lipca, rozpoczęły się letnie igrzyska olimpijskie.

Podczas dwutygodniowej rywalizacji nie będzie kibiców. To efekt surowych obostrzeń pandemicznych w Japonii. Sportowcy będą musieli poradzić sobie z ciszą na trybunach, ale z pewnością motywacji i tak im nie zabraknie. Medal olimpijski to dla nich spełnienie marzeń, dlatego na każdej arenie sportowej dadzą z siebie wszystko.

Na najlepszych czekają już komplety medali. Organizatorzy igrzysk, na swoim profilu na Twitterze, zdecydowali się pokazać, jakie krążki będzie otrzymywać trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w danej konkurencji. Zobaczcie medale:

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sam wzór medali spodobał się wielu internautom. "Wow". "Piękne" , "Wspaniałe" - pisali w komentarzach. Część fanów zwróciła jednak uwagę, że medal złoty różni się od srebrnego i brązowego nie tylko kolorem. Ma inny kształt i inne elementy w środku. "Dlaczego złoty medal jest inny? Wszystkie powinny być takie same" - pisali wzburzeni internauci.

Okazało się jednak, że na powyższej grafice złoty medal został pokazany... od drugiej strony. Z przodu ma taki sam kształt i wizerunek jak srebrny i brązowy. Z kolei srebrne i brązowe krążki z tyłu mają również identyczny wizerunek jak złoty.

Zobacz także: Odwołane igrzysk olimpijskich w Tokio? Korzeniowski wymienia możliwości
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić