Kto do tego dopuścił?! To jeden z największych absurdów igrzysk olimpijskich

15

Śmiać się czy płakać? Ręce opadają, gdy zobaczy się na jeden z przepisów judo, który będzie obowiązywał podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Zawodnicy i zawodniczki mają prawo być wściekli.

Kto do tego dopuścił?! To jeden z największych absurdów igrzysk olimpijskich
Zawodniczki podczas walk judo (Getty Images)

Zaczęły się! Około godziny 17:00 czasu polskiego, na Stadionie Narodowym w Tokio zapłonął znicz olimpijski, symbolizujący, że igrzyska olimpijskie wystartowały. Zaszczytu zapalenia znicza dostąpiła Naomi Osaka, jedna z najlepszych tenisistek na świecie.

Defilada sportowców, fajerwerki, pokaz najnowocześniejszych technologii podczas ceremonii otwarcia nie zastąpią jednak wpadek, z jakimi niemal codziennie muszą zmierzyć się organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio.

Kilka dni temu lotem błyskawicy po sieci rozniosły się zdjęcia tekturowych łóżek w wiosce olimpijskiej. W ten sposób organizatorzy chcieli zmniejszyć liczbę kontaktów seksualnych sportowców. W piątek, w dniu ceremonii otwarcia, także nie zapadło zgrzytów. Przed stadionem tysiące Japończyków protestowało przeciwko organizowaniu igrzysk.

To jednak nie koniec problemów organizatorów. Niemiecki "Bild" ujawnił, jaki kuriozalny przepis obowiązuję w jednej z dyscyplin na igrzyskach w Tokio. Konkretnie chodzi o judo.

Okazało się, że jeśli zawodnik albo zawodniczka zwymiotują na matę podczas walki, to... zostaną zdyskwalifikowani! Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to jeden z najbardziej kuriozalnych przepisów obowiązujących na igrzyskach.

Pozostaje tylko trzymać kciuki, by żadnemu ze sportowców nie przydarzyła się taka historia podczas zawodów judo. Pierwsze walki w tym sporcie zaplanowano już na sobotę 24 lipca.

Zobacz także: Olimpiada w Tokio przed nami. Korzeniowski obstawia medalistów
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić