Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
LAK
|

Zagranica pisze o śmierci Artura Walczaka. "Mózg poważnie uszkodzony"

28
Podziel się:

W piątek zmarł Artur "Waluś" Walczak. Podczas gali PunchDown 5 siłacz doznał udaru mózgu i został wprowadzony w śpiączkę, z której nie był w stanie się obudzić. Zagraniczne media podają, że trwa śledztwo w sprawie jego śmierci.

Zagranica pisze o śmierci Artura Walczaka. "Mózg poważnie uszkodzony"
Artur Walczak (Instagram)

Śmierć Artura "Walusia" Walczaka odbiła się szerokim echem. Rozpisują się na temat nawet portale zagraniczne. Portal "polanddaily24.com" poświęcił sporo miejsca zmarłemu w ostatni piątek uczestnikowi gali PunchDown.

Artur 'Waluś' Walczak został znokautowany podczas ostatniej gali. Zawodnik w półfinale zawodów otrzymał potężny cios od późniejszego zwycięzcy Dawida "Zalesia" Zalewskiego.

Potężny cios

Walczak zmarł w wieku 46 lat. "Waluś" przez miesiąc przebywał w śpiączce. Powodem śmierci była niewydolność wielonarządowa, wynikająca z nieodwracalnego uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

"22 października we Wrocławiu odbyła się gala PunchDown 5. To sport, w którym uczestnicy stają naprzeciwko siebie i nie odrywając stóp od ziemi, uderzają się w twarz otwartą dłonią. Potężny cios otrzymał Artur Walczak, który trafił do szpitala. Jego mózg był poważnie uszkodzony, więc lekarze wprowadzili go w śpiączkę" - donosi serwis.

Siostra "Walusia" w trakcie jego pobytu w szpitalu prosiła ludzi dobrej woli o wpłaty na wsparcie rehabilitacji. Podczas akcji zebrano kwotę 11 606 złotych (zbiórka pieniędzy ma zakończyć się w piątek). Pieniądze uzbierane zostaną przeznaczone na pochówek Artura

"Jeszcze w październiku wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie PunchDown5. Obecnie trwa kontrola legalności gali i przestrzegania procedur bezpieczeństwa" - informuje portal.

Artur Walczak pochodził z Gniezna. Sportową karierę rozpoczynał od zawodów strongman - jego największym sukcesem było wicemistrzostwo Polski w parach z 2015 roku.

W ostatnim czasie przeniósł się z kolei do organizacji PunchDown. Podczas zawodów (22 października) doznał bardzo poważnego urazu, trafił do szpitala. W piątek jego przyjaciel Piotr "Bonus BGC" Witczak zamieścił w sieci informację o śmierci.

Zobacz także: Robert Kubica o swojej przyszłości. "W grę wchodzą 2-3 czołowe zespoły"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
marek
2 miesiące temu
Debilizm...no ale czego nie robi sie dla publiki i kasy.
Polakus
2 miesiące temu
Po pierwsze to nie jest sport. "Zawodnicy" nie są badani pod kątem urazów i dopingu. Podpisują tylko papier, że nie będą wnosili żadnych pretensji, gdyby coś im się stało. Dzięki temu waluś prawdopodobnie miał w głowie krwiaka lub inne uszkodzenie zanim podszedł do stołu. Dzięki temu podpisowi zales zabił człowieka w zasadzie bez konsekwencji. Tak naprawdę za tą śmierć odpowiadają założyciele tej "organizacji". Teraz już tylko kawałeczek do walki z bronią. Już nawet powstały zawody w piciu alkoholu. Już teraz rozumiem Einsteina. Następna wojna będzie z użyciem atomu, ale czwarta już na maczugi i dzidy. Myślę, że bez wojny atomowej zezwierzęcejemy.
Kongo
2 miesiące temu
Podobno ma odbyć się nowa wersja tych zawodów. Tym razem zawodnicy będą się uderzać po twarzach metalowymi pałkami. Dzięki temu będzie potrzebne mniej ciosów, żeby wyłonić zwycięzcę oraz ręce nie będą tak bolały jak po liściu. Szacunek ! Sport to zdrowie !
Ot co
2 miesiące temu
Selekcja naturalna
WONokupancie!...
2 miesiące temu
Bierzcie przykład z zachodu to wasze wykolejenie przebije wszystkie razem wzięte szpitale psychiatrii
jarek
2 miesiące temu
zamiast plaskacza proponuje zmiane na "kopa w genitalia" tak bedzie bezpieczniej...
jak z tym żyć
2 miesiące temu
Dawid "Zaleś" Zalewski...
jak z tym żyć
2 miesiące temu
Dawid "Zaleś" Zalewski...
proponuję
2 miesiące temu
nowy sport - kopa w twarz. Kto przeżyje ten przeżyje...
kolo
2 miesiące temu
Dawid "Zaleś" Zalewski jest mordercą. Krótko i na temat. Druga sprawa co to za idiotyczny sport...
Czy śmierć
2 miesiące temu
od plaskacza to śmierć tragiczna czy może raczej komiczna? ;)
Bąbel
2 miesiące temu
Nagroda dla organizatora!!
Bąbel
2 miesiące temu
Naturalna selekcja .. za głupotę trzeba płacić .!! Organizator powinie dostać nagrodę !!
Bąbel
2 miesiące temu
Naturalna selekcja .. za głupotę trzeba płacić .!! Organizator powinie dostać nagrodę !!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić