o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Łukasz Michalik
|

10 kwadrylionów dolarów. Cenne odkrycie NASA

25
Podziel się

Minerały i surowce, które są rzadkie na Ziemi, na innych obiektach kosmicznych mogą występować w wielkiej obfitości. Potwierdza to nowe odkrycie NASA. Amerykańska agencja odnalazła w kosmosie niezwykle cenną planetoidę.

10 kwadrylionów dolarów. Cenne odkrycie NASA
Planetoida na tle Ziemi - zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bEsnkILF

Kosmiczny obiekt, który otrzymał nazwę 16 Psyche, został zlokalizowany w pasie planetoid pomiędzy Marsem i Jowiszem. Odkryta w ubiegłym roku planetoida ma 226 kilometrów długości, a dzięki kosmicznemu teleskopowi Hubble’a specjaliści z NASA mogli ocenić jej budowę.

16 Psyche, w przeciwieństwie do większości podobnych obiektów w kosmosie, nie jest bryłą lodu albo skał. Tworzą ją setki kilometrów sześciennych metali, a jej skład został oceniony jako zbliżony do jądra Ziemi. Naukowcy przypuszczają, że planetoida jest jądrem starej, "martwej" planety.

bEsnkILH
Widzieliśmy asteroidy, które są w większości metalowe, ale Psyche może składać się całkowicie z żelaza i niklu. To coś specjalnego – stwierdził jeden z autorów badania, Tracy Becker.

Biorąc pod uwagę rozmiary planetoidy, tworzące ją złoża metali mają niewyobrażalnie wielką wartość, ocenianą na 10 tys. razy więcej, niż wartość całej światowej gospodarki w 2019 roku.

bEsnkILN

Nie powinno zatem dziwić, że już w 2022 roku na planetoidę wyruszy misja badawcza. Sonda kosmiczna ma dostarczyć szczegółowych danych na temat tworzących 16 Psyche złóż metali, zbierając zarazem materiał badawczy, który może pomóc w lepszym zrozumieniu procesów, które zachodzą we wnętrzu naszej macierzystej planety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsnkIMi
Źródło:
WP Tech
KOMENTARZE
(25)
wrrr
8 miesięcy temu
Jaka tam wartość parę godzin pracy drukarek...
Annunaki
9 miesięcy temu
Ten kawałek starego jądra planety to część 'Teimat' pra-Ziemi która pierwotnie krążyła między Marsem a Jowiszem, a w wyniku bliskiego przejścia planety Nibiru jeden z jego księżyców zwanym 'Zachodni wiatr' zderzył się z Teimat i skierował ją do środka układu w dzisiejsze miejsce. Z resztek pozostał dziś pas planetoid. Tabliczki z Sumeru i Dwunasta planeta, zachęcam do poczytania na ten temat.
Andzej
9 miesięcy temu
A co temu człowiekowi może lepiej wandalowi się nie przyda nawet planetoida,film o gremlinsach powstał na podstawie chciwości i agresji człowieka.
bEsnkIMj
Pozdr
9 miesięcy temu
Część komentarzy zadziwia mnie. Jedna z bardziej wiarygodnych teorii powstania planet w układzie słonecznym głosi, że w początkach jego istnienia miedzy Słońcem a Jowiszem było znacznie więcej planet niż dzisiaj. W wyniku wielu zderzeń zostały 4. Świadczyć może o tym właśnie pas planetoid za Marsem. W początkach swego istnienia Ziemia była bardzo gorąca i półpłynna. Żelazo i inne ciężkie pierwiastki opadły tworząc jadro. Dlatego na powierzchni ziemi jest stosunkowo mało ciężkich pierwiastków. Dlatego potrzebujemy planetoid, bo w końcu tych pierwiastków zabraknie nam.
Gość
9 miesięcy temu
Będzie na nowe czołgi i armaty jeszcze niklowane
miko
9 miesięcy temu
martwa to niedługo będzie ziemia
Bogdan
9 miesięcy temu
Gdy będzie nadpodaż surowca, to stanieje.
meL
9 miesięcy temu
wartość jest rzeczą umowną" np. wartość tlenu dla człowieka na księżycu jest bezcenna
🛰🛰🛰
9 miesięcy temu
🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐
Wilkowiecko
9 miesięcy temu
Phi! Przecież to jest mienie bezspadkowe, które należało kiedyś do żydów i trzeba im to oddać.
Ewa
9 miesięcy temu
Najgorszy wynalazek kosmosu: człowiek.
Apis
9 miesięcy temu
Czasem tak myślę po co latamy w kosmos, cały czas słyszę słowo "ekspozycja" czyli zrobienie tego co robimy z ziemią,,, zniszczenie od A do Z.. Pasożyt w kosmosie.
Michael
9 miesięcy temu
Czyżby redakcja ślepo ufała agencji o nazistowskich korzeniach ? Oj, nieładnie. Sprawdźcie sobie co z hebrajskiego oznacza słowo - n@s@. To nie przypadek, bo ludzie tego pokroju nie pozostawiają nic przypadkowi. Znaczenie słów, kształty, kolory, daty, liczby - to wszystko jest misternie zaplanowane. Poza tym każdy mądry człowiek wie, że loty kosmiczne to fikcja z brudnego palca wyssana. Fikcja, która jest jednym z elementów prania mózgów rodzaju ludzkiego. Ciao
bEsnkIMb
dxś
9 miesięcy temu
Koszty ewentualnej eksploatacji wyrażą się liczbą o jakieś dwa zera dłuższą.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić