Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Jedno z największych włamań w historii. Hakerzy wykradli dane 150 mln użytkowników

21

Adresy e-mail, nazwy użytkowników i hasła - to tylko część danych, które hakerzy wykradli z serwerów aplikacji Myfitnesspal, należącej do firmy odzieżowej Under Armour.

Jedno z największych włamań w historii. Hakerzy wykradli dane 150 mln użytkowników
(iStock.com)

Firma powiadomiła użytkowników o ataku dopiero miesiąc po tym, jak ich dane wykradziono. Jej przedstawiciele twierdzą, że zwlekano tak długo, by móc z całkowitą pewnością potwierdzić włamanie do baz danych.

Hakerzy nie wykradli danych kart kredytowych, numerów dokumentów czy ubezpieczeń zdrowotnych. Te były i są bezpieczne - uspokaja Under Armour w swoim oświadczeniu.

Firma na razie nie zdradza szczegółów sprawy. Twierdzi, że współpracuje z największymi firmami zajmującymi się bezpieczeństwem w sieci, by wyjaśnić, jak doszło do włamania na serwery. Nie zdradzono też, w jaki sposób hakerzy wykradli tak wiele danych i pozostało to niezauważone przez długi czas - informuje Reuters.

Zobacz także: Zobacz także: Co druga firma w Polsce nie jest przygotowana na atak hakerów

To jedno z pięciu największych włamań hakerskich w historii. Choć pozornie wykradzione dane nie są najbardziej wrażliwymi, to i tak włamanie na tak wielką skalę zdarza się niezwykle rzadko.

Myfitnesspal to aplikacja dostępna zarówno na telefonach Apple, jak tych z Androidem. Under Armour kupiło ją w 2015 roku za 475 mln dolarów. Aplikacja służy jako asystent treningów i zdrowego trybu życia. Swoimi wynikami można za jej pośrednictwem dzielić się także w mediach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić