Ilona Raczyńska
Ilona Raczyńska| 

5 godzin w kolejce po bilety na Kasprowy. Atrakcja dla cierpliwych

10

W majówkę tłumy turystów odwiedziły Zakopane i jak co roku najbardziej wytrwali stoją w pełnym słońcu od wczesnych godzin rannych, by wjechać kolejką na Kasprowy Wierch. Muszą mieć naprawdę stalowe nerwy, bo po bilety czeka się minimum 5 godzin.

Turyści stoją w kolejce od wczesnego ranka
Turyści stoją w kolejce od wczesnego ranka (www.pkl.pl/kasprowy-wierch/kamery-online.html)

- Turyści chcący wyjechać kolejką linową na Kasprowy Wierch muszą dziś odstać w kolejce po bilety przynajmniej 5 godzin - dowiaduję się w informacji Polskich Kolei Linowych.

Brzmi jak absurd, ale chętnych nie brakuje. Armagedon w Zakopanem to już majówkowa tradycja. Najbardziej zdeterminowani stoją w kolejce od wczesnych godzin rannych. I ci mogą mieć pewność, że dziś wjadą na szczyt. - Przepustowość w sezonie wynosi 180 osób na godzinę, a pracujemy od godz. 8 do 18.30. Jesteśmy w stanie przewieźć dziennie tyle osób, na ile pozwala nam ta przepustowość - mówi w rozmowie z WP Luiza Rosłon z biura prasowego PKL.

Co ważne, bilet na konkretną godzinę można kupić online i wtedy nie trzeba czekać. Sprawdzam - na dziś biletów już brak. - Najlepiej zrobić to z wyprzedzeniem - wtedy mamy pewność, że uda się wjechać - dodaje Rosłon.

Od lat wiosną i latem zainteresowanie wjazdem koleją linową na Kasprowy Wierch przerasta wszelkie oczekiwania. PKL obowiązują godzinowe limity wwozu turystów na górę, co w sezonie oznacza absurdalnie długi czas oczekiwania na wjazd. Dlatego nierzadko wynosi on nawet kilka godzin.

– Trochę to zabawne, ale żeby kupić bilet na kolejkę wstałem o 5 rano. Tylko dzięki temu, czekałem 3, a nie 5 godzin, jak ci, którzy przyszli później – mówił w ubiegłym roku Wirtualnej Polsce Marek, turysta z Gdańska.

Od 1 maja kolejka jest czynna w godz. 8.00-18.30. Ostatnia jazda powrotna o godz. 16.30. Bilet na wjazd i zjazd kosztuje 99 zł. Co ważne, od 7 do 15 maja będzie się odbywał sezonowy przegląd, podczas którego kolej będzie nieczynna.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W ubiegłe wakacje najwyższe polskie góry odwiedziło 1 mln 640 tys. osób. To rekord frekwencji. W tym roku może być podobnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dworzec w Zakopanem to antywizytówka miasta

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić