Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Wstrząsający list na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej. Policja szuka autora

20
Podziel się

To już kolejna taka sytuacja na bielskim cmentarzu żydowskim. Doszło do niej w sobotę 3 lipca. Na bramie cmentarza nieznany mężczyzna zawiesił kartkę z obraźliwą treścią. Do tego była wysmarowana fekaliami.

Wstrząsający list na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej. Policja szuka autora
List powieszony na bramie cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej (Facebook)
bEUqAmTF

To już kolejna przykra sytuacja na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej w woj. śląskim. Najpierw zdewastowano nagrobki. Teraz ktoś powiesił na bramie cmentarza wysmarowaną fekaliami kartkę z obraźliwą treścią.

Kolejna przykra sobota i kolejna wizyta policji na cmentarzu przy ulicy Cieszyńskiej. W godzinach porannych na bramie cmentarza nieznany mężczyzna zawiesił informację wraz z dodatkiem, który z uwagi na wrażliwość został zasłonięty - podaje w mediach społecznościowych Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej.
bEUqAmTH

Poprzednio sprawców złapano szybko. Było to trzech nieletnich mieszkańców Bielska-Białej: dwaj 12-latkowie i 13-latek wtargnęli przez płot na teren cmentarza i zniszczyli nagrobki. Ucierpiało 69 pomników.

Obecnie trwa zbiórka na renowację nagrobków. Policja poszukuje autora obraźliwego listu.

bEUqAmTN
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUqAmUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Grzes
4 miesiące temu
Ciagle mamy zbierac na renowacje nagrobkow zydowskich a miejsca pochowku polskich bohaterow albo nie odkryte bo nie ma funduszy albo nagrobki do likwidacji bo miejsce nie oplacone u ksiedza!To hanba!Najpierw zadbajmy o to co NASZE.A na renowacje zydowskich grobow proponuje zbierac plastikowe nakretki!!!
srulsiajkiewi...
4 miesiące temu
"Strefa wolna od LGBT" - kropka w kropkę. Prowokacja
bravo
5 miesięcy temu
dobrze napisane, brawo anonimowy ktoś
bEUqAmUj
kania
5 miesięcy temu
Uważajcie na maruchę, bo to sroll
Kamil
5 miesięcy temu
Wcale bym się nie zdziwił, że to prowokacja i że to na zlecenie parchów to było robione. Oni sami powiedzieli, że dopóki nie wypłacimy im tego co chcą to będą pluli na Polskę i szkalowali jej dobre imię na całym świecie.
żan
5 miesięcy temu
Spirala nienawiści do wszystkich i wszystkiego! Jak wiem z przekazów tak było przed inwazją hitlera na Polskę!
Lord Vader
5 miesięcy temu
Co w tym obraźliwego?
bandrzej
5 miesięcy temu
A czy ktoś widział, że to mężczyzna? Może się podpisał.
rutyna
5 miesięcy temu
to co ten rzad robi .............skłócił ludzi bardzo skutecznie szerzą nienawiść choć tam sami Zydzi począwszy od kaczyńskiego Terleckiego i dalej cała plejada..........TV TVinfo sama nienawiść
marucha.
5 miesięcy temu
Zamiast mózgu to co zostawił razem z listem. Polski rząd zachęca swoją postawą do takich rzeczy. Obwiniam polski rząd.
Helar
5 miesięcy temu
Dziwny zbieg okoliczności. Tego typu prowokacje pojawiają się często gdy Żydom chodzi o zdobycie ekstra kasy! Nienależnej kasy.
Alex
5 miesięcy temu
Dzieci biora swoje poglady zywcem z forow internetowych. Zreszta wystarczy poczytac fora, niezaleznie od tresci. Pelne sa klonow swiatopogladowych ktorzy uwazaja siebie za ideal niezaleznego myslenia.
Pnpn
5 miesięcy temu
Prymitywy znajdą się w każdym społeczeństwem. Tu okazały się nimi dzieciaki, ale ciekawe jakie wzorce te dzieciaki dostają od swoich rodziców. Wydawało się że po tej wojnie ludzie w końcu zrozumieją, że każdego człowieka trzeba traktować po ludzku. Narodowość jest cienką otoczką, ale istotne jest że każdy Polak, Żyd, Niemiec, Francuz czy "Rusek", to przede wszystkim człowiek. Kradzieże, rabowanie, prześladowanie któregokolwiek człowieka jest przestępstwem godnym takiego samego potępienia. Niestety sytuację komplikują trochę sami Żydzi, którym nieobce są ciągoty nacjonalistyczne. Ale jak widać, i wśród nas Polaków nie brakuje szumowin nie rozumiejących tych banalnie prostych spraw.
bEUqAmUb
Pan
5 miesięcy temu
Zamiast kamienic niech pozabiebraja swoich bliskich do siebie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić