o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Ketonal bez recepty – dawkowanie i wskazania do przyjmowania

Podziel się

Ketonal bez recepty jest chętnie wybieranym lekiem przeciwbólowym. Z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Polska wynika, że zaufała mu ponad połowa Polaków. Jest skuteczny, silny, bezpieczny i nowoczesny. Dowiedz się, kiedy stosować i jak dawkować Ketonal bez recepty.

Ketonal bez recepty – dawkowanie i wskazania do przyjmowania
(materiały partnera)
bDYPyxIl

Ketonal bez recepty

Przez bardzo długi czas Ketonal był dostępny na rynku wyłącznie na zlecenie lekarza. Chcąc zapewnić pacjentom łatwy dostęp do skutecznego leku przeciwbólowego, marka Sandoz podjęła właściwe kroki, aby uzyskać zgodę na wprowadzenie do obrotu środka bez recepty. Udało się to pod koniec 2017 roku. Na decyzję Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych miały wpływ rekomendacje Ministerstwa Zdrowia. Opinie o lekach przeciwbólowych wydają także zespoły ekspertów niezależne od siebie.

Ketonal bez recepty został wprowadzony na rynek w nowej formule i pod nową nazwą – Ketonal Active. Zmieniła się też postać leku. Teraz jest to twarda, łatwa do połknięcia biało-niebieska kapsułka, a nie tabletka. Dostępne są 2 opakowania: po 10 lub 20 sztuk. Inne jest także dawkowanie Ketonalu.

bDYPyxIn

Wiele osób zastanawia się, czy Ketonal bez recepty jest tak samo skuteczny, jak jego wcześniejsza postać. Prawdą jest, że w nowym leku została zmniejszona ilość substancji czynnej – ketoprofenu. Jednak nadal jest to dawka, która wywiera wpływ terapeutyczny na organizm człowieka. Ketonal w dawce 50 mg dobrze radzi sobie z łagodnym i umiarkowanym bólem.

Bezpieczne dawkowanie Ketonalu bez recepty

Dawkowanie Ketonalu musi odbywać się zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania. Osoba, u której pojawi się ból, powinna przyjąć jednorazowo 1 kapsułkę (50 mg) leku. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią (lub pojawią się ponownie), można powtórzyć dawkę po 8 godzinach. Ketonal bez recepty służy do krótkotrwałego leczenia. Czas jego stosowania to maksymalnie 5 dni.

Ketonal bez recepty może podrażniać błonę śluzową przewodu pokarmowego, dlatego zaleca się, aby popić kapsułkę szklanką wody lub mleka. Bezpośrednio po zażyciu leku trzeba unikać soków owocowych (zwłaszcza grejpfrutowego), kawy i mocnej herbaty, ponieważ mogą one wpłynąć na wchłanianie się substancji czynnej.

bDYPyxIt

Kiedy sięgnąć po Ketonal bez recepty?

Po Ketonal bez recepty można sięgnąć w momencie wystąpienia bólu o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Im szybciej zostanie przyjęty lek, tym szybciej ustąpią nieprzyjemne dolegliwości. Ketoprofen bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, dlatego zaczyna działać już po 30 minutach od spożycia. Maksymalne stężenie osiąga po 2 godzinach.

Po Ketonal Active można sięgnąć, gdy pojawi się ból mięśni, zęba, głowy, ból po urazach w wyniku uprawiania sportu oraz bóle kostno-stawowe.
Po Ketonal Active mogą sięgać również kobiety, które zmagają się z bolesnymi miesiączkami. Jednak zaleca się, aby zrobić to dopiero wtedy, gdy inne metody łagodzenia tych przypadłości okażą się nieskuteczne.

Kiedy nie stosować Ketonalu bez recepty?

Nie każda osoba może stosować Ketonal bez recepty. Dokładne przeciwwskazania są zawarte w ulotce dołączonej do opakowania, dlatego trzeba ją przeczytać. Lek ten nie może być przyjmowany przez dzieci, kobiety ciężarne, osoby uczulone na składniki kapsułki, pacjentów z ciężkimi niewydolnościami narządów wewnętrznych (serca, nerek, wątroby), osoby ze skłonnościami do krwawień oraz z chorobami przewodu pokarmowego. Ketonalu nie należy stosować z innymi lekami przeciwbólowymi. W razie wątpliwości konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą. Gdy wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy przerwać stosowanie leku.

bDYPyxIu

Jak działa Ketonal bez recepty?

Ketonal bez recepty należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jego substancja czynna, ketoprofen, ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest to możliwe dzięki zdolności blokowania enzymów, które inicjują produkcję prostaglandyn – hormonów biorących udział w reakcjach zapalnych w organizmie. Zmniejszenie ich ilości powoduje złagodzenie objawów.

bDYPyxIO
Artykuł sponsorowany
Źródło:
Artykuł sponsorowany
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić