Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|

Nieleczona zagraża życiu. Atakuje serce, rdzeń kręgowy, mózg i wątrobę

47
Podziel się

Grypa często daje objawy bardzo podobne do tych, które występują przy niegroźnym przeziębieniu, takie jak katar, kaszel czy gorączka. Należy jednak pamiętać, że nawet z pozoru niegroźnych symptomów nie wolno lekceważyć, bo niewłaściwe leczona grypa może być bardzo niebezpieczna.

Nieleczona grypa powoduje poważne powikłania
Nieleczona grypa powoduje poważne powikłania
bETiKSvF

Grypa to jedna z najczęściej występujących chorób wirusowych na świecie. Do najbardziej charakterystycznych objawów grypy można zaliczyć gorączkę od 37 do 38 stopni Celsjusza, chociaż w niektórych przypadkach temperatura ciała chorego może dochodzić nawet do 40 stopni. Osoba cierpiąca na grypę bardzo często skarży się również na silne bóle głowy i okolic karku, katar, uporczywy suchy kaszel oraz uczucie zmęczenia.

Tego rodzaju objawy mogą utrzymywać się nawet do dwóch tygodni. Niestety może dojść także do powikłań, które pojawiają się najczęściej u pacjentów ze znacznym spadkiem odporności z powodu przebytej choroby lub borykających się z przewlekłymi schorzeniami związanymi z układem oddechowym i układem krążenia.

bETiKSvH

Najczęstsze powikłania pojawiające się po grypie to: zapalenie oskrzeli i płuc, stan zapalny ucha środkowego lub zatok nosowych, zapalenie mięśni, zapalnie nerwów obwodowych, zapalnie osierdzia, zapalenie mięśnia sercowego, zapalnie rdzenia kręgowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, zapalnie wielonerwowe oraz zespól wstrząsu toksycznego.

Jeszcze innymi powikłaniami może być zespół Rey'a, którego objawami są m.in. stłuszczenie wątroby i obrzęk mózgu oraz zespół Guillaina-Barrégo – schorzenie neurologiczne powodujące uszkodzenie nerwów.

bETiKSvN

Biorąc pod uwagę, jakie niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia może nieść ta podstępna choroba, nie wolno nam bagatelizować, żadnego z jej objawów i przede wszystkim nie mylić grypy z przeziębieniem. Żeby uniknąć poważnych powikłań, lepiej udać się do lekarza niż leczyć dolegliwości grypowe na własną rękę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETiKSwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Rola
miesiąc temu
Znam wspaniałych oddanych swojej profesji lekarzy, ale znam też zwykłych zadufanych konowałòw, ktòrzy brak wiedzy uzupełniają butom i chamstwem. Szaman afrykański jest od nich lepszy w tym co robi.
Zula
miesiąc temu
W 2013 zachorowałam na zapalenie rdzenia kręgowego dwa miesiące wcześniej byłam przeziębiona wystąpiło u mnie zwiotczenie od kręgosłupa piersiowego w dół do końca życia zostanę osobą niepełnosprawną na wózku
Alialu
miesiąc temu
Toż to wypisz wymaluj objawy srovida, zapomnieliście dopisać ze przy grypie typu Beta bardzo często występuje utraea wecgu a więc i smaku. No i że umieralność jest znacznie wyższa niż na chorobę wymyślona. Ale ciekawsze jest DLACZEGO nagle piszecie o grypie?
bETiKSwj
Tekla
miesiąc temu
Takim choroby jak grypa nie ma jest tylko covidu bo na tym można zarobić
jeżyk
miesiąc temu
Na grypę nie ma leków.Więc....???
Bogienka
miesiąc temu
I jak tu się leczyć jak do lekarza rodzinnego terminy są za 2 albo 3 tygodnie teraz lekarze nie są od leczenia tylko od brania pieniędzy ten system jest chory
Hzjs
miesiąc temu
Ojej to jest coś takiego jak grypa? Ja bym zamknął lasy tak dla bezpieczeństwa
Antyszepienny
miesiąc temu
Toć lekarz w styczniu stwierdził że grypy nie ma w DPS Tolkmicko zaszczepieni w kwietniu już mieli grypę dlaczego w domach bezdomnych ten srowid nie panował
pol
miesiąc temu
teleporada nie wystarczy???
Polak
miesiąc temu
A to jest jeszcze grypa myślał że tylko covid no popatrz ludzie na serce raka itp. choroby umierają a tu popatrz grypa
Syta
miesiąc temu
Lekarze są. I nie wiedzą co robić piszą recepty co można kupić bez. Przedtem lekarz był lekarzem a teraz szkoda gadac
Ewka
miesiąc temu
Kto to pisał??!!! Grypę należy wyleżeć: we własnym łóżku, jeśli trzeba z czymś od gorączki, od bólu. Na wirusy leku nie ma!!!
333
miesiąc temu
Jeszcze trzeba się do lekarza dostać, u mnie w przychodni leczą przez telefon
bETiKSwb
Rola
miesiąc temu
Jeśli chcesz aby lekarz zaniedbał grypę zròb sobie test na kowida. Wraz z wynikiem pozytywnym kończy się jakiekolwiek leczenie.Bo przecież na C-19 nie ma skutecznego leku, a to nieprawda. Nigdy nie wiesz co wykrył tzw. "test", bo przecież on wykrywa każdy patogen, a podciąga się pod jedną opłacalną chorobę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić